Jaan Tatika ideed

Isegi Tatika teemas rängalt OT jutt. Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin .Olen näinud igatsugu 4 vedulisi.aga.....
Hädapärast ehk toimibki,juu tuub venkude selliseid trikke täis. Smile Smile
Vasta

(24-05-2015, 22:09 PM)diesel Kirjutas:  koormarihma asemel miskit kepsu sarnast, nigu vanematel veduritel.
siis põle mingi poole pöörde järel ringi tõstmist.
Kahe ratta vahel pole efekti, sest veetava ratta küljes olev ots ei liigu surnud seisust üle ja blokeerib selllega ka vedava ratta. Mõeldav oleks mõlema silla lukustuse ja samaaegse kepsuga auto teisel küljel, mis töötaks veerand rattapööret nihkes. Siis läheks surnud seisust üle.
Kuidas on auruveduril lahendatud, pole kunagi uurinud, aga eeldan, et sealgi veerand pööret mängus. Rarrapaarid nagunii omavahel blokeeritud.
See koormarihma idee on geniaalne, kuigi aja- ja töömahukas, eriti pikema maa läbimisel.

Инвалид информационной воины.
Vasta

(24-05-2015, 18:20 PM)Marko Kirjutas:  Natuke edasi arendades saaks ratastele kinnitatud nööritrumlitega ka pikemaid vahemaid neliveoga läbida. Kerid nööri esiratta trumlile, vaba ots tagarattasse ja tuld! Nööri lõpp tuleks muidugi teha iseeralduvaks, siis ei lõhu midagi ära, lihtsalt kaob vedu ära.
Ehk oli abiks.

4 veduliste teooriasse:

Ketid: on jalgrattakett ... nagu jalgrattal, pöördub ühes tasapinnas
Lehmakett...   keerdub igas suunas.

Kett-telfril ka nn. lehmakett   aga ka ketisoontega vedavad ja veetavad ketirattad.

Nüüd uba:  keskelt keeravale liikurile lehmaketiga (kett-telfri ketiga)  üle suunavate ketirataste veojõu ülekanne tagaratasteni.  Et oleks võimalikult väheb reduktoreid-kardaane ja kogukaalu.

Ainult mõte esialgu ehk mingil ehitataval liikuril proovimiseks.
Vasta

tegelt pole nelivedu vaja. vedavale rattale kaks pikemat "rattapolti" ja jupp rihma või köit või muud taolist. oheliku üks ots kuskile ankrusse ja teine ots poldi külge.
blokeeringu puudumisel vaja mõlemale potentsiaalselt vedavale rattale sama sisteemi.
Vasta

Vedavale rattale teine velje lisaks või mingi peenem trummel rattapoltide külge.Trossi kuhugi ankrusse kasvõi kang maase ja trossi teine otssiis velje või trumli külge ja liigub.Selline asjandus metsikus läänes ammu olemas maasturitele,juutuubis videod olemas.
Vasta

kui paned teise ratta, siis ühtepidi ei kraabi see vedav ratas ennast sisse, aga teisipidi tahab mootorilt ikka veidi jõudu saada. kui juba põlvist saati sees olla, siis võib rammust väheks jääda.
kaks paljast polti tsentri lähedal on kerimiseks täiesti piisav ja teepikkuses kaotamise jagu võidab jõus.
Vasta

Terve kimp omapäraseid leiutisi:
https://www.youtube.com/watch?v=Zq-IhyKS8NI

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Motoniiduk


Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta

(30-06-2015, 20:53 PM)Aspelund Kirjutas:  Motoniiduk

Natuke kehva teostus. Kahvel peaks niiduki peale kiigega kinnituma, siis saaks ka keerata korralikult Smile .
Vasta

   

Iga töö tulemus on selle riista nägu, millega seda tehti.
Vasta

Minu tänahommikune kiirprojekt "Wild gunman"
Rästad teevad aias pahandust, ei karda ka kuramused kedagi ega midagi. Tühja käega inimese eest minnakse hädapärast teisele poole murelipuud säutsuma ja kogu lugu. Kõiksugu läikivad ja krabisevad-kolisevad vidinad puu otsas ajavad neid ainult haigutama. Alles õhupüssi ja otsese mõrvakavatsusega aeda minnes oli vaikus. Tuli endale asendaja valmistada...
       
Clint Eastwood just ei ole ja seokese püssiga panka röövima ei läheks, 
       
aga ajab asja täitsa ära. Püss on väga kerge ja pöörab tuule käes ise paremale-vasemale, tekitades lolli linnuaju jaoks piisavalt ehtsa actioni.

Iga töö tulemus on selle riista nägu, millega seda tehti.
Vasta

   
Ma panen siis oma ümmargused puuriidad ka, pole küll väga tatika teema aga ladumine on küll igavene tüütus.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Sai ka üks suurem projekt tatikastiilis lõpule viidud, ärge siis väga peksma hakake, kallid ksf-sed.

Vasta

(09-07-2015, 02:10 AM)alfredo Kirjutas:  Sai ka üks suurem projekt tatikastiilis lõpule viidud, ärge siis väga peksma hakake, kallid ksf-sed.

Peksma ei hakka, aga 30 minutiga ideest lõpptulemuseni, vaevalt sa seda valmis meisterdasid Big Grin 

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

valetama ei hakka, aga valmis meisterdasin(käkerdasin) küll kuskil selle ajaga. ideetamine võttis algul umbes teist sama palju. no aga kui oleks midagi sarnast ennem reaalsuses näinud, siis kes teab, kes teab... Toungue
Vasta

Kuhu maanduvad venelaste kanderakettide jäänused ja mida neist kohalikud elanikud meisterdada saavad:

https://youtu.be/bqlfjLxMi2E?t=1h7m30s
Vasta

Vaja veerandhektarine kalatiik penikeelest puhtamaks saada. Kahe traktori vahel kokkuköidetud tross-kett-köis-koormarihm ei pidanud rihm vastu. Ühest otsast vedades midagi sai ka välja tõmmatud. Parim oleks poolroomik Niva kombainiga- mootor laepeal ja ise ka kuival. Tiigil sügavust kaks meetrit, põhi mergel. Põhupunker täis- ronid kaldale, tühjaks ja tagasi. Veel ideid? Mersuniidukil oleks käkitegu, aint kus ta on?
Ksf Janka leidis Siberist vahvad pomoorid- elavad ikka sajandeid omapäi. Riigilt veidi töötu abiraha, pensioni ja soov et kokkukuivanud kosmoseuurimine uuesti hoogu saaks- muuga ärgu segagu.   Ühtki taret  võõrastele ei müü. Üleüldse võõraid väga omaks ei võta. Juba kellatorn sisse õnnistatud ja ainukese säilinud originaalmaja remont käis.
Vasta

Jah.
Ma juba ammu tunnen huvi idapoolse põlisrahva tänase elu kohta, et kuis nad sääl moskoolidest okupeerit aladel hakkama saavad.
Aja leidmisel tasub kõik tuubis leiduvad osad sellest sarjast ("Õnnelikud inimesed") ära vaadata. Hääd tarkust leidub neis Wink.
Vasta

(19-07-2015, 17:46 PM)pen.skar Kirjutas:  Vaja veerandhektarine kalatiik penikeelest puhtamaks saada. Kahe traktori vahel kokkuköidetud tross-kett-köis-koormarihm ei pidanud rihm vastu. Ühest otsast vedades midagi sai ka välja tõmmatud. Parim oleks poolroomik Niva kombainiga- mootor laepeal ja ise ka kuival. Tiigil sügavust kaks meetrit, põhi mergel. Põhupunker täis- ronid kaldale, tühjaks ja tagasi. Veel ideid? Mersuniidukil oleks käkitegu, aint kus ta on?
Ksf Janka leidis Siberist vahvad pomoorid- elavad ikka sajandeid omapäi. Riigilt veidi töötu abiraha, pensioni ja soov et kokkukuivanud kosmoseuurimine uuesti hoogu saaks- muuga ärgu segagu.   Ühtki taret  võõrastele ei müü. Üleüldse võõraid väga omaks ei võta. Juba kellatorn sisse õnnistatud ja ainukese säilinud originaalmaja remont käis.

http://www.kuulutaja.ee/valgeamuurid-hoo...las-tiike/
Vasta

Kui lai tiik on?
Vasta
Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne