Jaan Tatika ideed

(03-10-2016, 23:16 PM)honkomees Kirjutas:  
(03-10-2016, 23:06 PM)Alts Kirjutas:  ... Gaseeritud viina toimest olen kuulnud legende ja sama viina saunas kerisele viskamisest.

KAs nüüd gaseeritud viin aga ... nõukaaja lõpul, kui M.S. Gorbatšov hakkas rahva tervise eest võitlema ja alkoholile ligipääsu takistama, vat siis mingi oma sünnipäeva (kas 25 või 30) puhul tuli kasutusele võtta Moe vabrikust pihta pandud toorpiiritus. See oli selline kehvema puskari maitse ja lõhnaga. Selle joodavamaks tegemiseks sai siis sisse pandud igasugu asju, siirupit, kaneeli, nelki jm maitseaineid ning pandud see segu siis gaseeritud joogi tegemiseks mõeldud sifooni, mille külge käis pisike gaasiballoonike. Jook sai maitsev ja vägev, kraade oli seal 60-70 vahel aga ühest vist ca 1-liitrisest sifoonitäiest jagus kogu seltskonnale ja jäi ülegi ...
Gaseeritud viinast see on sihuke mürk et anna olla. Tunne on et pohmakas aina süveneb mitte ei lõpe Big Grin  http://www.canmuseum.com/Detail.aspx?CanID=72397 Sai kunagi sellist asja proovitud

Veel pole maha löödud
Vasta

ehk oleks ohutum osta selline toode https://osta-ee.postimees.ee/noukogudeae...src=search
ja sellele ventiil külge poolida
saab ka välja lasta ilma, et korki avades gaas välja ei lendaks.
Vasta

http://tarbija24.postimees.ee/v2/3860649...lubadusega
Seda külmikut peab vändast ringi ajama? El.pistikut ilmselt pole!

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

(04-10-2016, 21:34 PM)aavu Kirjutas:  http://tarbija24.postimees.ee/v2/3860649...lubadusega
Seda külmikut peab vändast ringi ajama? El.pistikut ilmselt pole!

Või on juhe piisavalt pikk, et saab voolu naabrite juurest vedada.
Vasta

Kusjuures sulatõsi, gaseeritud viin šampusepudelis on olnud Maximas müügil.  Ma pidin ka kaks korda üle katsuma aga oligi.
Vasta

Jätaks selle siia...lihtsalt vaatamiseks. Natuke on kurioosiumirubriiki kuuluv nähtus kah, kuna asja tarbimisväärtus, eeldatav oma-ja lõpphind tunduvad meie elu arvestades üsna kõrge ülehinnangu saanud olema. Saaks veel aru, kui €39 hinnasildil ja ka siis väheke mõtleks, kas see veidi liiast pole, aga soojenduseks küsida €339, no palju õnne. Kuna selja taga on pea dekaad mööblitööstuses, siis umbes tean, mis sellise asjakese valmistamiseks kuluks.
   
Vasta

Säästukast saab banaanikasti tasuta, praht ei kuku ustest-treppidest käimisel maha ka. Puud ikka koore-lehe-lume-jm puru täis.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

Mina tahaks ka sellist halupuude kaarikut ja 39 raha sobiks ideaalselt, koju toomise eest olen nõus summat ümardama ka. Kui tootma hakkad, siis anna teada. Loodan, et hind hilisemate kalkulatsioonide alusel ei suurene kümme korda. Mööbli tootmisest ei tea mitte muhvigi, seepärast üllatab mind selline inimlik pakkumine.

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta

Lgp.ksf metsakohin. Jõulud lähenevad, saada vastavasse kohta üks vastav kirjake...kes teab, kes teab.... Rolleyes

Vaatasin kodulehele kaa. Pea esimesed asjad, mis silma jäid olid EU tähelipp ja mingi meie regionaalarengu fondi sponsoreerimine.
Kui isegi toetusega asjanduse eest selliseid nummereid küsitakse, on asi enam kui kummaline.
Ainuke loogiline seletus tundub selline, et rahad juba ammu käes ja siis pannakse selline hind, et keegi ei telliks, ehk ei peaks end töö tegemisega ära kulutama.
Aga võibolla on mingid litsentsitasud ja kopiraidirahad nii suured lihtsalt, et vähemaga maksad ise peale. Tore lugu igal juhul.
Vasta

Tööriistamarketis on selline asi müügil 49 eur eest kui hästi mäletan.
Vaadake viimast kliendilehte.
Vasta

(05-10-2016, 22:33 PM)alfredo Kirjutas:  Jätaks selle siia...lihtsalt vaatamiseks. Natuke on kurioosiumirubriiki kuuluv nähtus kah, kuna asja tarbimisväärtus, eeldatav oma-ja lõpphind tunduvad meie elu arvestades üsna kõrge ülehinnangu saanud olema. Saaks veel aru, kui €39 hinnasildil ja ka siis väheke mõtleks, kas see veidi liiast pole, aga soojenduseks küsida €339, no palju õnne. Kuna selja taga on pea dekaad mööblitööstuses, siis umbes tean, mis sellise asjakese valmistamiseks kuluks.

Jälle aetakse segi materjali hind ja toote omahind. Need ei ole samad asjad! Sad

Aga maininitud kaarik reklaamitud hinnaga ongi mõeldud neile, kel kõik muu juba olemas on. Ülejäänud tassivad kes süles, kes banaanikasti, kes nüsitud kanistriga.
Vasta

Ah, mis te ikka aasite.
Vaadake siit ja tehke omad järeldused, miks halukaariku müügihind on kujunenud selliseks nagu ta hetkel on ning tehke omad järeldused ja omades tootearendustes (kui teil neid üldse on!) vastavad korrektuurid.

Vasta

Tõeline müügimees... Big Grin

Tel. +372 56477273. e-mail. metall73@hot.ee
Vasta

Ehk ksf alfredo valgustab ülejäänud foorumlasi ka kuidas saaks mõnda sellist mööblieset toota nii et, seda 39 euri eest müüa saaks.

Hea oleks seal juures veel enamvähem seeditavat kvaliteeti hoida, töötajatele palka maksta ning kellegi käest midagi varastada ei tahaks, ei intelektuaalset ega ka pimedast angaarist vineerilehti.

Kümmet aastat ei kogemusi, kuid 4 aastat olen mööblivalmistamisega tegelenud. Sinu nipid tuleksid mulle kindlasti kasuks.
Vasta

ta  vist  ütles  ,  et asi sedavõrd  napakas/mõttetu  ,  et  ka  kümmekorda  odavamalt  ei  jookseks  soetama.  kaldun  sama  arvama.
Vasta

Tegelikult mõtlesin ikka seda, et €339 on räigelt üle makstud. Igas mõttes, eriti meie kõrget elatuse taset arvestades.
Aga kel seda vaja ja on nõus raha lauale panema, see kasutagu rõõmuga.
Mõistmatus minu peas tekibki osaliselt asjaolust, et küsitud hind ei kajastu kuidagi selles, mida pildilt näeb(odavapoolne vineerist toode). Kui disainer räägib juurde juttu sellest, et viimased kolm aastat on neid asju disaineerinud ja kaudselt tuleb sellest küsitud hinnast välja, et ostjad võiks selle aja eest ekstra juurde maksta, siis nojah, ei oska talle kaasagi tunda, ilmselt vale amet. Aga sellest on ennemgi juttu olnud, et tänapäevane ettevõtluskeskond ja turg on moonutatud, just läbi igasugu toetuste ja mille veel osadele turuosalistele. Õnneks on turg paindlik ja kui asjale pole patenti või kasuliku mudeli kaitset soetatud(otsing ei andnud selle kohta midagi), siis tuleb kuskilt mõni Lemps või Ants, kes saab ka aru, et võiks ju neid jublakaid ajaviiteks veidi teha küll. Kasvõi poole hinna eest, või veerandi. Ja kuidagi omanäolisemalt, lõppeks polegi probleemi, kui ostjad rahul on.

Kunagi seisnes minu töö aastaid selles, et toodi mingi udune pilt diivanist, toolist, jumal teab millest ja taheti samasuguseid asju saada. Et oleks ilus ja odav ja kohe. Aluskarkasside disainimine ja valmistamine oli ses bisnisis minu õlgadel. Kordan. Disainimine ja valmistamine. Ja kiiresti, odavalt. Eks ole paras elukool sealt kaasa saadud küll. Vineeri on saetud, freesitud, puuritud jne aastate jooksul kümnete tihude kaupa ja see annab teatud kindluse väita neid väiteid, mida olen välja käinud. Nüüd juba aastaid muudel aladel kätt proovinud, aga puidutöö köidab endiselt, kui aega on, ikka nikerdan üht-teist-kolmandat. kui alfredol midagi sellist vaja oleks, siis ta läheks ja teeks omale. isegi kui poest saaks 39 või 29 või 19 tugriku eest.

Kuna mul endal vaja ei ole, annan siiski välja lubaduse, et teen prooviks sarnase asja valmis, et vähemalt ksf.metsakohin omale vajaliku abilise saaks ja mõnele tublile sõbrale kingituseks näiteks. Ei tasu unustada ka seda, et alati saab paremini.
Vasta

Alati on küsimus selles, mitu korraga teed. 10 ühiku puhul langeb omahind vähemalt poole peale, 1000 puhul oioioi kui palju veel. Lihtne näide - lõikad vineerist mingit figuuri. Lintsaag teeb kuni 20 tükki ühe liigutusega...

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(06-10-2016, 18:30 PM)Marko Kirjutas:  Alati on küsimus selles, mitu korraga teed. 10 ühiku puhul langeb omahind vähemalt poole peale, 1000 puhul oioioi kui palju veel. Lihtne näide - lõikad vineerist mingit figuuri. Lintsaag teeb kuni 20 tükki ühe liigutusega...

...ja selles, kus mida teed või teha lased...
Selle konkreetse müügimehe suurim viga seisneb alltöövõttudes. Need viimased pušivadki tootmise hinna nii üles, et kui sina nüüd toote leiutajana veel oma ajutöö ja leiduri-autoritasud + käibe ja kirve sinna otsa keevitad, tuleb välja just see, mida näeme.
Tänapäeva igasuguste startappide ja idufirmade noored autorid elavadki moonutatud majandusmaailmas. Sellises, kus härrana ise midagi suurt peale arvutiekraani ees klikkimise ja pöidlate hööritamise tegema ei pea.
Kui oled nõuks võtnud hakata valmistama rehasid ja selleks sul tehas ja võimekus puudub ning seetõttu nüüd iga pulk erinevas vabrikus valmis treitakse ja need pulgad kümnes erinevas töökojas ükshaaval veel kuskil mujal valmistatud raami külge keevitatakse ning tagatipuks kolmes eri värvikojas viimistletakse (roostevastane töötlus ühes, krunt teises ja lõppkate kolmandas), siis ongi lõpphind nagu on.
Vasta

Ärge nüüd korrutage midagi 100-ga või 10 000-ga, lähtume ikka algsest lubadusest. Kõige lihtsam oleks koostada kalkulatsioon, mis arvestab ikka igat liigutust, igat kulumist, igat energia millivatt/tundi ja kindlasti logistika, ilma milleta ei kujune ühegi toote hind, mitte ainult tooraine maksumust. Arvestades disaini (on siis seda või mitte), tuleks leida kasutus ka välja lõigatud materjalile.

Tänan pakkumast, aga naine ei lase sellist elukat toa lähedalegi, rääkimata tuppa lubamisest. Noh, ma loodan, et said aru küll, mida ma silmas pidasin: kõik kulud kokku, isegi kui sada tükki teed ei anna müügihinnaks 39 praegust raha.

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta

Tegelikult tuleks neid kärukesi teha vähemalt 5.s mõõdus.Suure sisust ikka jõrgmine.Kõige viimasem siis mõnle rikkurile kaminasimsi iluks,lisaks esimesele mõõdule.Näiteks pliiatsihoidjaks Smile Disainiks asja nii.Muidu hunnik saepuru ja jääke ripakil.
Noh,sihuke matrjoska skeem või nii... Big Grin
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 6 külali(st)ne