Pobeda Pick-up 1952/88
#21
Photo 

Vaatasin hirmuga et esimesest sissekandest varsti 10 aastat aga tegusid nih.... . Kuna tulemas järjekordne puhkus ja küljeluu lubas ,et kui ma jõulude aeg haige pole ja kuuse varakult ära toon siis võin teha mida tahan, Smile .  Kolm päeva. Ok. Samas ühele õnn ja teisele õnnetus. Helistas ka üks tuttav kes matemaatikas,geomeetrias ja tugevusarvutustes kõvem käpp kui mina ja teatas, et seoses kulude kokkuhoiuga saatis firma pooled meheks kuuks ajaks  palgata puhkusele ja ,et tal motivaator otsa ei saaks lubas mul raami geomeetria paika panna ja ära keevitada.  Nagu oleks amnestiat antud. Korjasin garaagest kõikvõimalikud torud ja poolraamid kokku ja tassisin tema pisukesse töötuppa. Lisaks hankisin Elmest veel lisaks 60x80x3mm nelikanttoru (6m) ja 1250x2500x3mm "plekki". Siis külili Pobeda kõhu alla ja "soome papi" (puidkiudpaalt mitte vana Soomlane) peale põhja shablon. [Pilt: photo.gif]Raam Art Morrison peaks tulema midagi sellist. Esiosa ja kabiinialusega. Tagaotsa tuleb valida kolme muutuja vahel.

Pobeda Pickup .....
My other favourite toys have tits...
Vasta
#22

Kui tal sinu raam valmis saab kas sa võiksid ta käest küsida kas ta pikemas perspektiivis veel ühe sarnase raami teeks. Mul on ka jupid peaaegu juba koos nüüd on vaja vormistama hakata. Alguseks mulle isegi piisaks joonistest.


Edu
Veiko

MTJ.EE
Vasta
#23

Tervitus picup pobi ehitajatele.

Kartsin juba,et mina olen ainuke hull kes mädand pobist kastikat ehitab.Õnneks selgub, et meid on
rohkem.Oleks huvitav teada mille mootorit ja sildu keegi kasutab?Ise plaanin panna opel omega 2,0
automaat kastiga.Oleks raami joonistest või piltidest ka huvitatud.Hakkasin just aretama gaz 24
tagumisi poolraame alla.Eelmine omanik on aretanud põhja 50x50vinklitest.Vedru kronsteinid püsivad
pooleldi ausõna abil küljes.Nüüd tuleb kogu see aretis sealt välja lõigata ja uus teha.
Üritan lähiajal ka mõned pildid panna.
Vasta
#24

Loodetavasti  kaasfoorumlane agaa ei pahanda, et tema teemat siin muute projektide kajastamiseks kasutatakse.
Mu enda plaan on kasutada Ford Granada esisilda, Ford Scorpio MT 75 käigukasti ja tagasilda ning Audi 1.9 L TDI mootorit. Raam tuleb otsast-lõpuni uus. Loodetavasti kevadeks olen niikaugel, et saan MNT avalduse sisse anda omavalmistatud sõiduki ehitusloa saamiseks. Mis teil tagaratta koobasteks tulevad?

Edu
Veiko

MTJ.EE
Vasta
#25

(18-12-2014, 23:26 PM)Veiko Varik Kirjutas:  Loodetavasti  kaasfoorumlane agaa ei pahanda, et tema teemat siin muute projektide kajastamiseks kasutatakse.
Mu enda plaan on kasutada Ford Granada esisilda, Ford Scorpio MT 75 käigukasti ja tagasilda ning Audi 1.9 L TDI mootorit. Raam tuleb otsast-lõpuni uus. Loodetavasti kevadeks olen niikaugel, et saan MNT avalduse sisse anda omavalmistatud sõiduki ehitusloa saamiseks. Mis teil tagaratta koobasteks tulevad?

Edu
Veiko

Millise eksperdi oled valinud?
Vasta
#26

Mul on positiivsed kogemused eelnevatest projektidest Jaan-Peeter Taklaja-ga ning ma olen temaga juba konsulteerinud ka uue asjus. Seega ma arvan, et võtan ta uuesti.

Edu
Veiko

MTJ.EE
Vasta
#27

(19-12-2014, 14:22 PM)Veiko Varik Kirjutas:  Mul on positiivsed kogemused eelnevatest projektidest Jaan-Peeter Taklaja-ga ...

Uskumatu, et papi veel tööl on. Ka mul temaga ainult positiivsed kogemused.  
Vasta
#28

Nii. Kuni kabiini tagaosani raam mahamärgitud ja edasine kajastub piltidena ,arvan et homme,kui noorema põlve käest digika tagasi saan. Plaan selline.
1. GAZ 24 moto+diisel sierra 5k. kast Sillad GAZ24 alt mis loomulikult on rasked,kuid mudelile (GAZ20) lubatud alla panna. Kui sõitma saab (kolmandat korda) siis edasised modifikatsioonid on plaanis sellised. Ette Petserist Volga ketaspidurid ja taha silla lõigete abil sobiva ülekandega differ. Tegelikult motoks kunagi 2,0 Omega moto koos automaadiga on väga lollikindel valik, mis ka hankimise lehel, kuid hetkel jäin Volga tehnika juurde kuna a)See on olemas b) Lihtne hooldada c)Talutav kütuse kulu (kui palju hobikaga aastas ikka sõidetakse). Taha alla jäävad Gaz 24 lehtvedrud ja ka Gaz 24 pealt laenatud bensiini paak. Kuna tagaots tuleb siga kerge siis treppis teega tagaotsa vibamine kindlustatud Sad , selle tõttu siis niipalju kui võimalik raskust tahapoole silda (aku b paak jms) . Võibolla tuleb lehtvedru modida  nii ,et sõit normaalne oleks.
 Hetkel kasutasime ära Gaz 24 esi poolraamid aga tänaste mõõtmiste tulemustena loobusime tagumistest Gaz24 poolraamidest. Kuigi nende pealt on ülihea mõõtu võtta vedrukandurite asukoha peale. Taga raam tuleb samuti 60x80x3 mesest materjalist. Miks? Sest tegu on kastikaga mitte nn. näituseautoga ja kunagi ei tea mida vaja vedada ja mõne 200 kg ülekilo pärast põdeda kui koorem peal pole mõtet. Minu autol eelmine omanik tegi raami keskkptte torudest.
Teema tundub huvi pakkuvat ka teistele seega annan loa "risustada" teemat Pobeda kastikatega seonduvate postitustega.Smile Õnneks on minu masinal olemas nii number kui ka teh pass juba. Praegust küll arvelt maas aga kui uus seadus sätestas,et kui läbida ülevaatus siis uuesti arvele.
Raami tegemise asjus Smile.Kuni me madistasime ja mõõtsime siis tekkis ka juba kaks huvilist kes soovisid raami (mõlemad pakkumised old sellised 50/50). Et tuleks hakata "tööstuslikult" siis raame vorpima. Smile Eks homme küsin üle.
Ei hakka uut vastust tegema seega täiendan
http://album.ee/album/464095/50349723

Pobeda Pickup .....
My other favourite toys have tits...
Vasta
#29

           
Jõudu picupi ehitajatele!

Mis eelise annab  sierra k.kast võrreldes 24volga originaaliga?Pane siis juba GAZELLI 5 käiguline.
Istub otse külge,pole vaja midagi aretada.
Järgmine küsimus oleks selline,kuidas sa kavatsed ühendada esiporitiivad ja kapoti 24 poolraamiga?
Kuidas ühendad kabiiniosa raamiga?Kas läbi kummipukside või keevitusega.Nagu ma su plaanist aru saan
kavatsed sa kasti kabiinist eraldi paigaldada.Ma ise ei ole suutnud veel välja mõelda millise kujuga peaks olema
tagumine pool,eriti tagumised nurgad ja tagaluuk?Ma mõtlen, et oleks praktiline ja samas ka silmale ilus vaadata.
Panen mõne pildi ka oma toorikust.Ja ka Lätlaste viimasest replikast.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
       
Vasta
#30

Mis eelise annab  sierra k.kast võrreldes 24volga originaaliga?Pane siis juba GAZELLI 5 käiguline.

Istub otse külge,pole vaja midagi aretada.

 Diisel Sierra 2,3 käigukast istub samuti ose külge. Vahe on vaid ühes poldis. 90 nendatel pandi 2,3 motot usinasti UAZ tüüpi sõidukitele külge. Miks mitte siis vastupidi? Loomulikult ülekandearvud tuleb ülevaadata.

Järgmine küsimus oleks selline,kuidas sa kavatsed ühendada esiporitiivad 24 poolraamiga?
Kas lonzheronide vahele väikesed kummipadjad või loobuks üldse nendest ja teeks kohe mingi metallist logari moodi asja. Veel ei tea. See on aus vastus. Vaatan täpselt siis kui kabiin peal.

Kuidas ühendad kabiiniosa raamiga?Kas läbi kummipukside või keevitusega.
Keevitusega on juba olnud ja miks ümber teen on müra/vibratsioon. Miks teha endale hobikat millega sõitmist pead ebameeldivaks.

Nagu ma su plaanist aru saan
kavatsed sa kasti kabiinist eraldi paigaldada.Ma ise ei ole suutnud veel välja mõelda millise kujuga peaks olema
tagumine pool,eriti tagumised nurgad ja tagaluuk?Ma mõtlen, et oleks praktiline ja samas ka silmale ilus vaadata.

http://forum.automoto.ee/attachment.php?aid=2014
http://forum.automoto.ee/attachment.php?aid=2013
Selline Ta oli.Aga teeks nüüd midagi stepside lava taolist ilma kasti külgedetta.
http://californiastreets.blogspot.com/20...-1946.html
Loomulikult küljed kinni poritiivad ja originaal tagastange. Sõltuvalt siis ka sellest tuleb plekitöö. Smile
http://en.wikipedia.org/wiki/Pickup_truc...ack-rr.jpg

Pobeda Pickup .....
My other favourite toys have tits...
Vasta
#31

Tänud,et viitsisid vastata.Mis sa sellest Läti replikast arvad.Minu arvates see tagaluuk on nagu kuidagi imelik?
Mis mürasse puutub siis võib sul õigus olla.Aga kui põrandale ja tagaseinale korralik mürasummutus panna??
Kui lihtsa vaevaga see51 kabiini tagasein pobi kerega ühildub?Ma mõtlen just laiuse poolest, sest mõõdulindiga mõõtes tundub üsna sama olevat.
Vasta
#32

(21-12-2014, 21:05 PM)agaa Kirjutas:  ...
Aga teeks nüüd midagi stepside lava taolist ilma kasti külgedetta.
http://californiastreets.blogspot.com/20...-1946.html
Loomulikult küljed kinni poritiivad ja originaal tagastange. Sõltuvalt siis ka sellest tuleb plekitöö. Smile
http://en.wikipedia.org/wiki/Pickup_truc...ack-rr.jpg

Vabandust teemat risustamast, kuid ma natuke õgvendan: esimene on flatbed ehk platvorm. Hudson on küll stepside. Cool

Mina tahaks väga näha platekastikat. Rolleyes Kuigi möönan, et seda stiilselt teha on üsna keerukas... Ning paratamatult on laadimiskõrgus (mis ühtlasi ka auto raskukskeset tõstab) üsna kõrgel.

Samas ei nõua Pobeda esitiibade stiil tingimata tagumisi rattakoopaidWink Kannataks plateveokina ilmselt vaadata küll.

Stepside puhul on lihtsam visuaalselt sarnast joont hoida ja kastipõhi tuleb madalamale, kuid kasutatavus pole nii hea.
Vasta
#33

Ok. Jube hea et keegi "risustab" teemat Big Grin . Saab vahepeal ka autole uue keremudeli "Platekastikas" . Mulle meeldib. Pigem jah suund on selle platekastika suunas.
 See läti auto on kena. Kuigi tagaosa jah pole minu maitse. Liiga vannilik (ei mõtenud Van-i vaid pesuvanni) . Head inimesed kust te võtate,et Pobedal on 51 tagasein pandud? Ei ole. Kasutatud on 51 tagaakent (kena kuju tõttu) ja 51 kabiini ülemisi nurkasi (lihtsam siduda katusel plekke kokku) ja kõik. Tagaseina alaosas kasutatud ära Pobeda ukseplekid. Sai sellise valtsi nagu oleks otse "vabrikust".

Pobeda Pickup .....
My other favourite toys have tits...
Vasta
#34

Mul mõtted aga liiguvad sinna step-side juurde. Varusin tagumisteks rattakoobasteks 401 esimesed tiivad mis peale laiendamist peaks sinna kujult viisakalt sobima. Platet on kõige lihtsam teha kuid see ei näe sellinne välja mis mulle meeldib. 
Lätlaste oma ongi "vann". Kuigi tuleb tunnistada, et taga luugi hinged on ilusti tehtud.

Veiko

MTJ.EE
Vasta
#35

(22-12-2014, 14:19 PM)Veiko Varik Kirjutas:  Mul mõtted aga liiguvad sinna step-side juurde. Varusin tagumisteks rattakoobasteks 401 esimesed tiivad mis peale laiendamist peaks sinna kujult viisakalt sobima. Platet on kõige lihtsam teha kuid see ei näe sellinne välja mis mulle meeldib. 
Lätlaste oma ongi "vann". Kuigi tuleb tunnistada, et taga luugi hinged on ilusti tehtud.

Veiko

Lätakate omal on kõige koledam see "kirvega löödud" kabiini tagakülg. Agaal on see hästi lahendatud, Sul tasuks ka ehk vaeva näha sellega. Sein ise võib siledast plekist olla, aga ülemised nurgad võiks ümarad olla, muidu jätab liiga kirvetöö mulje. Tolle aja autodel selliseid nurki polnud.
Vasta
#36

Mind häirib ka see järsu nurkadega kabiini tagasein,kuid Koeru ART s ja Riia ART s just selliseid tehti.Ise olen ka selle
vastu valinud 51e kabiini tagaseina.Lähiajal üritan seda külge pookima hakata.Tagatiiva joont ei tahaks ära
kaotada,sest minu arust see just annabki pobedaliku eripära.Poolakate moodi sirge tagatiib annab küll võimaluse
veoseruumi suuremaks teha,kuid tagaots jääb siis jälle liiga kandiline? Toungue
Vasta
#37

(22-12-2014, 22:33 PM)kopamees1 Kirjutas:  Mind häirib ka see järsu nurkadega kabiini tagasein,kuid Koeru ART s ja Riia ART s just selliseid tehti.Ise olen ka selle
vastu valinud 51e kabiini tagaseina.Lähiajal üritan seda külge pookima hakata.Tagatiiva joont ei tahaks ära
kaotada,sest minu arust see just annabki pobedaliku eripära.Poolakate moodi sirge tagatiib annab küll võimaluse
veoseruumi suuremaks teha,kuid tagaots jääb siis jälle liiga kandiline? Toungue

Jäta sama saba, pane luuk allapoole käima ja on kõva küll. Mingit praktilist kasutust see masin ju nagunii ei saa.
Või teine variant, sama luuk keskelt või kolmandiku pealt pooleks ja külgedele avanema. 
Vasta
#38

(22-12-2014, 20:34 PM)zazik Kirjutas:  ...
Tolle aja autodel selliseid nurki polnud.

Eesmärk pole ju mingi toonase auto kopeerimine, vaid omanäolise uue loomine. Seega ei tasu minevikus väga kinni olla, vaid just oma silma nuumavat luua. Cool

Variant on teha kabiini tagasein "mahasaetuna" ja anda profiilile sobiv visuaalne ilme hoopis plate esiserva tugikaarega... Rolleyes
Vasta
#39

(23-12-2014, 09:33 AM)v6sa Kirjutas:  
(22-12-2014, 20:34 PM)zazik Kirjutas:  ...
Tolle aja autodel selliseid nurki polnud.

Eesmärk pole ju mingi toonase auto kopeerimine, vaid omanäolise uue loomine. Seega ei tasu minevikus väga kinni olla, vaid just oma silma nuumavat luua. Cool

Variant on teha kabiini tagasein "mahasaetuna" ja anda profiilile sobiv visuaalne ilme hoopis plate esiserva tugikaarega... Rolleyes
Ma ei pidanudki silmas kopeerimist. Pigem ikka seda, et detailid võiks ajastu vaimule vastata. Plastikstangesid ju ka ei paneks sellele külge.
Vasta
#40

Huvitav mõte ,see et varjata nö mahasaetud kereosa nö turvakaarega mis jätab mulje,et keret pole lõigatud otse pooleks. Kaugelt kindlasti kena aga lähedalt ? Ok ma läksin sellist teed. Ei tulnud 6 meetrist karbist välja siis sai homme hommikuse sussisisse panekuks veel 3meetrit.

Pobeda Pickup .....
My other favourite toys have tits...
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne