Radikas ajab üle
#18

Ärge nüüd noore sõbra juures targutage vaid püüdke oma kogemuste kaudu noort hinge aidata.
Kui on tõesti nii,et sul kaane tihend lekib, siis satub teatud osa jahutusvedelikust ka karterisse.Kuidas tuvastada?Lihtne.Võta ja uuri kõigepealt õli sissevalamise korki.Kui seal all on sellist valjashalli ollust,siis midagi on õlisse sattunud ,vanal mootoril sattub seda aga sinna mingi tilluke kogus nii ehk nii.Vaata ka kindlasti õlivarrast ja uuri sellel olevat õli.Kui ka seal ka seal on see valkjas-hall õli ja vee emulsioon,siis on on tõenäoliselt plokikaane tihend õhtal.Sel puhul vaheta tihend ja mingiks kaane erilihvimiseks ma ei näe põhjust.Jah, liitepinnad tuleb küll puhastada.Kui mootor on läinud keema ja siis juhtumisi keenud kuumale mootorile ja ust seisvale mootorile on juurde kallatud külma vett,siis tõesti kaan kaardub.Aga lihvimisest pole ikkagi kasu-kaan ka praguneb.Juhul kui mootor on tõesti läinud samovarina keema ja KOHE on vaja sõitu jätkata,siis võib ettevaatlikult lisada külma vett TÖÖTAVALE mootorile,mitte iial aga seisvale.
Mõnikord on jahutussüsteemi hädasid suht raske tuvastada.Ka lekkeid.Vähemasti minul selline kogemus.412 mootoril on jahutusüsteemi ümarate ploki paisupunnide asemel pikk poltidega(või oli mutritega,täpselt ei mäleta enam)kaan mis asub väljalaske kollekori all-taga.Aastate jooksul võib see lihtslt läbi roostetada.Algul lekke pisike,aga see suureneb väga kiiresti.Aga raske avastada leida.Abiks vaid selle kaane vahetus.Selline häda oli minu IZ-412-el vl.a. 72. Ja jama tekkis aastal 88.Mootor oli algupärane.Minu autot oli küll veidi moditud,oli paigaldatud paisupaak.Ja ise modisin veel, paigaldades autule VAZ-i tutika soojenduse,paigaldades selle vahetüki abil nii,et soojendusseade oleks õiges asendis ja et välisõhk tuleks ikka tuuleklaasi esisest luugist ja et tuuleklaasi soojendus toimuks ikka nende pilude kaudu.Kes on nii Mosse kui Ladaga veidi enam kursis ,siis see saab aru sellise soojenduse asendamise probleemidest.Igatahes ei saanud ma ka kõige parema tahtmise juures kasutada talvel süsteemis vett.Ma poleks seda lihtsalt soojenduse voolikuid lahti ühendamatta soojendusest kätte saanud.Ja just siis hakkas süsteemist Tosol kaduma.Aga Tosol-see oli tolle ajastu defitsiit.
Aseanasin kaane ja sain EPT-st 40 liitrit antifriisi mida võis kasutada ka alusulamist plokkide ja kaante puhul.Paar päeva oli asi ilus,siis aga tekkis süsteemi imelik surve.5-6 km sõidu järel täitus paisupaak pilgeni ja mõnede lõdvikute vahelt suisa pressis jahutusvedelikku läbi.Samas oli radika alumises voolikus suisa vaakum ja lõdvik oli kokkutõmbunud nagu lestakala.Vanad sohvrid soovitasid siis paigaldada lõdvikusse traatspiraal.Paigaldasingi,aga paigaldasin selle uue lõdviku sisse,kuna avastasin,et vanal lõdvikul olid ka sisemised kihid lahti tulnud.
Probleem küll veidi leevenes,aga tegelikult kestis ikka.Põhjuse leidsin veidi hiljem.Minu mossel,ja arvatavalt Sinu omalgi oli ülemise asetusega termostaat.(Hilisematel oli küljel,lõdvikute vahel asetsev VAZ-tüüpi termostaat)Vat termostaadi all on üks vaäikese läbi mõõduga lõdvik,mille kaudu kindlustatakse jahutussüsteemi väike ringvool.Pooljuhuslikult,teglikult ikka juhuslikult avastasin,et see lõdvik on täiesti umbes,täidetud kollaka sodiga.Minu,see EPT-st saadud antifriis oli kogu süsteemist lahti keetnud, leotanud ,katlakivi .Nägin vaeva,pesin süsteemi läbi(sellgi omad ohud),aga probleemid lakkasid.
Ei andnud Sulle küll mingit otsest retsepti vea kõrvaldamiseks,aga mõtlemisainet vast ikka.
Head soovides,Flanagan
Vasta


Sõnumeid selles teemas
Radikas ajab üle - Autor: piezvaniman - 05-07-2006, 13:11 PM
RE: Radikas ajab üle - Autor: ats97 - 05-07-2006, 13:25 PM
RE: Radikas ajab üle - Autor: piezvaniman - 05-07-2006, 13:49 PM
RE: Radikas ajab üle - Autor: hulgus - 05-07-2006, 14:29 PM
RE: Radikas ajab üle - Autor: ats97 - 05-07-2006, 15:01 PM
RE: Radikas ajab üle - Autor: piezvaniman - 05-07-2006, 15:07 PM
RE: Radikas ajab üle - Autor: Martti - 05-07-2006, 17:40 PM
RE: Radikas ajab üle - Autor: piezvaniman - 05-07-2006, 17:47 PM
RE: Radikas ajab üle - Autor: Jaanus - 06-07-2006, 19:44 PM
RE: Radikas ajab üle - Autor: piezvaniman - 06-07-2006, 21:48 PM
RE: Radikas ajab üle - Autor: krister - 07-07-2006, 10:06 AM
RE: Radikas ajab üle - Autor: piezvaniman - 07-07-2006, 12:43 PM
RE: Radikas ajab üle - Autor: paxmees - 07-07-2006, 14:18 PM
RE: Radikas ajab üle - Autor: piezvaniman - 07-07-2006, 14:58 PM
RE: Radikas ajab üle - Autor: mesamees - 07-07-2006, 18:51 PM
RE: Radikas ajab üle - Autor: krister - 07-07-2006, 15:25 PM
RE: Radikas ajab üle - Autor: piezvaniman - 07-07-2006, 17:54 PM
RE: Radikas ajab üle - Autor: flanagan - 07-07-2006, 23:33 PM
RE: Radikas ajab üle - Autor: piezvaniman - 09-07-2006, 12:47 PM
RE: Radikas ajab üle - Autor: Edel - 09-07-2006, 14:13 PM
RE: Radikas ajab üle - Autor: Arve - 09-07-2006, 22:20 PM



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne