RIGA mopeedi silindri kinnitamine
#2

EdW Kirjutas:Sai 4 silindri kinnituspolti ära vahetatud ( motopoes täiesti olemas) . Nüüd aga tekkis huvitav probleem: M6 mutter ei kinnita korralikult, loksub kergelt. paistab et vindid ei sobi 100 % selt.

Sellist olukorda ei saa olla, et M6 on ette nähtud, aga jääb "natukene" valeks ehk siis on vaja veidi "teistsugust". Kõik meeterkeermed on maailmas ammuilma standarditud (läbimõõdu ja keermeniidi sammu osas) ja nad kas sobivad või ei sobi. M6 - täpsemalt tavaline "jämekeerme" M6 - on pikemalt lahti kirjutatuna M6x1, st keemeniidi samm on täpselt 1 mm. (Lisaks veel niidi tõusunurk 60 kraadi, mis on aga kõikidele meeterkeermetele omane.)

Tegelikult oleks Sul vaja vast pikki mutreid, sest tavalised mutrid jäävad silindripea kinnituse juures vast liiga nõrgaks. Vähemalt minu Riga-3l on seal pikkmurtid. Kas leiad need pikkmutrid kusagilt kinnitustervikutega tegelevast firmast (Würth, Baltic Bolt vms) või lased need kellelgi teha või teed ise (nt kuuskanttoorikust lõikamise/puurumise/keermestamise teel) jääb Sinu otsustada. Nelja pikkmutri isevalmistamine ei ole ka eriti suur töö... nt mul Kurtnas eksponeeritaval Laanbergi kaubaveorattal olen ma ise (lehtmetallist muide) valmistanud kümneid mutreid, sest kust neid tollkeermes neljakandilisi murteid ikka saada võimalik on...

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta


Sõnumeid selles teemas
RIGA mopeedi silindri kinnitamine - Autor: EdW - 31-08-2006, 12:37 PM
RE: RIGA mopeedi silindri kinnitamine - Autor: valdo - 31-08-2006, 12:58 PM
RE: RIGA mopeedi silindri kinnitamine - Autor: oldmoped - 31-08-2006, 19:51 PM
RE: RIGA mopeedi silindri kinnitamine - Autor: korvimees - 31-08-2006, 23:00 PM
RE: RIGA mopeedi silindri kinnitamine - Autor: EdW - 04-09-2006, 12:30 PM



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne