06-11-2006, 20:59 PM
Jansa Kirjutas:Mina pean seda aga ressursi (vaba teepind) raiskamiseks ja, nagu moodne väljend ütleb, 'seaduse mõttest mitte aru saamiseks'. 'Seaduse mõte' on siinkohal siis see, et ristmikele suubuvad ja sealt väljuvad 'lisarajad' ongi selleks, et ristmikult pääseks ühe tsükliga rohkem sõidukeid läbi.
Jah, "juriidiliselt on kõik korrektne". Tore on ju seaduse aukudest läbi mahtuda ja seda õigeks ka pidada, sedasi meil need asjad siin riigis käivadki.

Aga üldiselt, sellised "võimaluste ärakasutajad" paistavad oma stiiliga juba kaugelt silma, üldjuhul siis lennatakse ka 60+ kiirusega mööda neid lisaradu. Pealegi, kui neid taskutes sõitjaid rohkem näiteks on, siis võib juhtuda ka järgmine olukord, kus kõik nad tahavad peale ristmikku jätkuvale sõidureale ümber reastuda, selles aga sõidukite liikumine on nüüd takerdunud ning nende saba jääb toppama ristmikule välja, kus ehk juba põleb roheline tuli teistele. Sellises olukorras ilma seaduslike manööverdajateta poleks probleemi. Loomulikult ei pea sõitma siis ristmikule, kui roheline juba vilgub ja autod eest ei liigu. Võib aga juhtub ka nii, et autod liiguvad sujuvalt ja korraga leiad sa ennast keset ristmikku seismast, kuna autode vool äkki peatus. Olukordi on erinevaid, vahest võib ka inimlikult asjadesse suhtuda, mida peab tunnistama, pole palju.