03-01-2007, 10:49 AM
yukyuk Kirjutas:... mõned kroomdetailid oma m 401 kollektsioonist. Tahaks need ära kroomida. Lasta kogu töö ära teha (normas, vasaras, ...) läheks see tohutu varanduse maksma. Tore oleks kui saaks ise oma "kodustes tingimustes" kroomi maha.
Kui Sa ei soovi just kroomi-alast töökoda koju rajada, siis unusta kodune mahavõtmine ära.
Maha võtta saab ainult keemiliselt - mehaaniliselt jääb esiteks palju alles ja teiseks on kroom palju kõvem materjal kui teras. Esiteks on Sul vaja koju korralikku keemialaborit koos vannide, reaktiivide jm sellisega. Teiseks - mida Sa teed jäätvetega, mis õudsalt reostavad? Kolmandaks ei ole ilma spetsiaalsete kaitsevahenditega sellise keemiaga mögimine just tervisele kõige parem.
Ka suured kroomi-tegijad lasevad kolm asja siiski spets-töökdades teha - mahavõtmise, vasetamise ja kroomimise enda. Muide, mis töömahtusid puudutab ja selle töö kalliks teeb, on mitte need 3 protsessi, vaid galvaanilise vase lihvimise-poleerimise protsess, mis on VÄGA aeganõudev käsitsitöö. Seda saad Sa aga teha ka kodustes tingimustes, kui on muretsetud spetsiaalsed lihvimispingid ja VÄGA palju kannatust... Ja kaitsevahenditest läheb vaja ainult maski/respiraatorit peene vasetolmu sissehingamise vastu.
Valdo
Eesti Jalgrattamuuseumi looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 185 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9, oleme avatud K,N,R,L,P 11-18