27-11-2007, 15:33 PM
peeterpaul Kirjutas:Jesper Kirjutas:Ma nats kahtlen, sest muidu oleks ju mootoriga pidurdamine kastile kahjulik. Täpselt muidugi jälle ei tea, pole ühtki kasti selle pilguga vaadanud. Vastu teist serva muidu toetab küll jah.
Mnjah, ma ei tahaks muidugi Jesperi pahameelt jälle ära teenida, aga mootoriga pidurdades töötab mootor ja k.kast ikkagi samas suunas. Võta või jäta, Isiklikult olen nõus esimesele vennale kodukootud nobeli preemia andma, kes tõestab ära, et lülides sisse madalama käigu, muutub kas mootoris väntvõlli või k.kastis vedava võlli pöörlemise suund võrreldes suundadega, mida eelpool mainitud võllid teevad kõrgema käigu sisselülimisel.
No minu väide oli, et kast ei ole suunatundlik. Olevtoom juhtis tähelepanu sellele, et hüpoidhammasrataste (on ikka õige sõna? helical gear) kaudu jõu üle kandmisel tekivad teljesuunalised jõud, mis on tagurpidi käitamisel teistpidi ning seega võivad laagrid olla paigutatud sellega mitte arvestades. Mina jällegi kritseldasin natuke paberile ning jõudsin järeldusele, et need tagurpidised jõud tekivad ka mootoriga pidurdamisel.
Millise punkti eest eelnevas jutus sa täpselt oma preemiat anda tahad?