09-11-2008, 18:49 PM
(Seda postitust muudeti viimati: 09-11-2008, 19:16 PM ja muutjaks oli viskoossus.)
1. C7H16+11O2=7CO2+8H20
n(C7H16)=9mol
n(O2)=9*11=99mol
V(O2)=22,4*99=2217,6
2217,6/2=1108,8
1108,8/100=11,088m3=11.1m3
Vastus:Kulub 11.1m3 õhku
2. C8H18+12,5O2=8CO2+9H20
V(C8H18)=2l=2000cm3=0,002m3
Tihedus(C8H18)=0,704g/cm3=0,000704kg/m3
m(C8H18)=0,002*0,000704=0,000001408kg
n(C8H18)=0,000001408/0,114=0,000012351kg/kmol
n(O2)=0,000012351*0,0000125=154kg/kmol
V(O2)=1,54*22,4=34,5m3
34,496/2=17,3m3
Vastus: Kulub 17,3m3 õhku.
3. C5H12+8O2=5CO2+6H20
n(O2)=?
n(C5H12)=108/72=1,5mol
n(O2)=1,5*8=12mol
Vastus: Jäktub, kulub 12mol
Neljanda vastuseks sain 9,744liitrit.
n(C7H16)=9mol
n(O2)=9*11=99mol
V(O2)=22,4*99=2217,6
2217,6/2=1108,8
1108,8/100=11,088m3=11.1m3
Vastus:Kulub 11.1m3 õhku
2. C8H18+12,5O2=8CO2+9H20
V(C8H18)=2l=2000cm3=0,002m3
Tihedus(C8H18)=0,704g/cm3=0,000704kg/m3
m(C8H18)=0,002*0,000704=0,000001408kg
n(C8H18)=0,000001408/0,114=0,000012351kg/kmol
n(O2)=0,000012351*0,0000125=154kg/kmol
V(O2)=1,54*22,4=34,5m3
34,496/2=17,3m3
Vastus: Kulub 17,3m3 õhku.
3. C5H12+8O2=5CO2+6H20
n(O2)=?
n(C5H12)=108/72=1,5mol
n(O2)=1,5*8=12mol
Vastus: Jäktub, kulub 12mol
Neljanda vastuseks sain 9,744liitrit.
