K: vanametall ja maksud?
#1

Kuna olen ülimalt algaja sellel alal, siis oleks paar küsimust targematele ja kogenumatele.
Alustuseks räägiks, et ma siin viimasel ajal natuke üle jäänud vanametalli ära viinud( põhilisele taastamiskõlbmatud varuosad, akud jne). Paar päeva tagasi ema rääkis, et vanametalli pealt läheb maha tulumaks kuid samas ise uurides saan nagu aru et ei lähe.
***********************
http://www.emta.ee/index.php?id=3175
Sellel saidil mille lingi lisasin on kirjutatud, et isiklikus tarbimises olevate asjade eest ei lähe, mis on väga hea minu jaoks. Aga samas neljandast küsimusest ma aru ei saa, kas tulumaks läheb maha siis kui olen FIE või juba siis kui viin vägagi aktiivselt vanametalli kokkuostudesse?
***********************
Teine küsimus siis seoses maksuvaba tulu piiriga, nimelt Google abil lugesin välja, et see piir on umbes 2200 krooni kuus. Kas ma loogiliselt ei tohiks üle selle piiri vanametalli kuus kokkuostu viia, et ei peaks tulumaksu maksma või ikkagi et isiklikus tarbimises asju tohin?
***********************
Juhul kui kellelegi väga segaseks jutt jäi, siis seletaksin, et käin igapäevaselt autoga linnas koolis ning seetõttu hüppan viimaselajal pidevalt läbi ka kokkuostudest kuna koju on kogunenud üsna märkimisväärne hulk "kola" kuid sooviks ikka sealt natukene projektide arendamiseks ka saada mitte 1/5 sellest ära anda.

Suured- suured tänud kõigile vastajatele,
Ralliace.
Vasta


Sõnumeid selles teemas
K: vanametall ja maksud? - Autor: ralliace16 - 06-12-2009, 22:31 PM
RE: K: vanametall - Autor: Armex - 06-12-2009, 23:13 PM
RE: K: vanametall - Autor: rx-7 - 07-12-2009, 00:07 AM
RE: K: vanametall - Autor: Armex - 07-12-2009, 00:27 AM
RE: K: vanametall - Autor: renee - 07-12-2009, 00:30 AM
RE: K: vanametall - Autor: emsa - 07-12-2009, 10:35 AM



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne