naisterahva jalgratas ETK LUX, 1939.a.
#2

Ma siin nüüd mõltesin, et kas need Valdo põhjalikud oma erakogusse kuuluvaid rattaid kajastavad teemad/postitused peaksidki piirduma konkreetse rattaga, või oleks nendes ka sobilik vastavalt pealkirjale kajastada Eteka Luxi üleüldse ? Või koguni põigata kuhugi hoopis kõrvale, nagu teemades sageli juhub, peaasi, et jutt jookseks ?
Igatahes on antud marki jalgratta kajastamine mind juhtinud varemalt üsna sügavasse ämbrisse.
Nimelt on meil Eestis säilinud peale Valdo LUX-i veel üks üsna originaalses seisundis LUX, mida mina pidasin mitte ETK, vaid Saare tehase toodanguks. Seda LUX_i sildi disaini tõttu, mis on äärmiselt sarnane Saare REX-i sildiga. Kes vanaratta teemast on huvitatud, need teavad, millest jutt. Siiani on Türi üleeelmise aasta jalgrattanäitust kajastaval veebilehel see viga parandamata.
Tagasi teemasse - õnneks on olemas tehasedisainiga LUX, nii et Valdol pole probleemi algsete triipude / kiejade taastamisega, kuigi on kasutatud jällegi selliseid "vastikuid" keerulisi hõbedasi kaunistus-elemente, millede taasatmine on suhteliselt ebameeldiv (minu arvates).
Vasta


Sõnumeid selles teemas
naisterahva jalgratas ETK LUX, 1939.a. - Autor: valdo - 23-02-2010, 18:54 PM
RE: naisterahva jalgratas ETK LUX, 1939.a. - Autor: kass - 23-02-2010, 19:42 PM
RE: naisterahva jalgratas ETK LUX, 1939.a. - Autor: valdo - 14-05-2010, 19:50 PM



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne