restaureeritud meesterahva jalgratas Rudoni, 1929.a.
#11

(11-05-2010, 12:34 PM)valdo Kirjutas:  Tegelikult olen püüdnud uurida, kas need raamid on Saksamaalt sisse toodud. Pole leidnud sealmaal selliseid asju. Usun, et raamid tehti siiski Eestis vastavalt Niibo poolt võetud patendile, kasutades peale kiirte muus osas tüüptükke.

Jah, Niibol endal töökoda polnud, eks ta tellis (moodsa sõnaga outsource'is) selle kelleltki. Pisitöökodasid Eestis tollal ju jagus Smile Kes täpselt talle rattaid valmistas, seda ma jah kahjuks ei tea.

Jorisen ikka nagu paha põrsas edasi...Kui raamid tehti siiski Eestis. siis kuidas selgitada sadulamuhvil olevaid raaminumbreid alatas 300000 kuni 1000000 10 aasta jooksul ? Kas sadulamuhvid osteti juba nummerdatult välismaalt sisse või kuidas ? Või valmistati Niibole 10 aastaga (või ka teistele) eesti pisitookojas 700000 raami ???
Arvamus, et osteti valmis raam ja joodeti kiirtega kaelaosa külge pole ka eriti tõsiselt võetav.
Niibo Rudonide arv tundub olevat küllaltki suur omal ajal (tänasepäeva leidude järgi). See, kes need raamid valmistas (10 aasta jooksul), ei olnud kindlasti mingi "Pisitöökodasid Eestis tollal ju jagus", vähemalt minu arvates.

Ja kuidas mõista, et pole Saksamaalt selliseid asju (kiirtega raame?) leidnud ?
Vasta


Sõnumeid selles teemas



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 8 külali(st)ne