restaureeritud meesterahva jalgratas Rudoni, 1929.a.
#14

Väga kaunilt restaureeritud Jalgratas.Müts maha nii ilusa töö ees.Ja hea, et on võimalik vaadata kunagi eestis valmistatud transpordivahendit välimusega mis nagu uhiuus. Sattus aastaid tagasi minu kätte abimootoriga jalgratas Rudoni. Triibud kirjad enam vähem säilinud, ratas suht komplektne, mootoriks muldvalu D-4.Sain juba siis aru, et pole mina õige omanik sellele jalgrattale.Mind huvitas põhiliselt mootor, seepärast ratas soetatud saigi.Helistasin tookord ka Valdole ja pakkusin võimalust vaatama tulla millega tegu.Kahjuks jäi Valdo tookord kas ajapuudusel või muudel põhjustel tulemata.Hiljem võttis minuga ühendust foorumikasutaja Ill123, kes soovis isendit näha pildistada.Sain toona aru, et kasutaja Ill123 käes on see ratas õigetes kätes ja väikese vahetuse tulemusena see ratas temale ka sai.Mootor, tagahammasratas, ketikaitse, paak- tänaseni minu valduses.See on siis järelikult see 1940 aasta Rudoni, mis detailides siiski Valdo mudelist mõneti erineb.Olen rahul, et kunagi mulle kuulunud rattalt on saanud restaureerimisel vajlikku infi mison natuke aidanud kaasa nii suurepärase lõpptulemuseni jõudmisel. Jõudu ja jaksu ka edaspidisteks töödeks.
Vasta


Sõnumeid selles teemas



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 3 külali(st)ne