Hopper ???
#1

Sain paar aastat tagasi ühe jalgratta raami. Vana ja väsinud üldiselt. Aga minu jaoks tegi asja huvitavaks see, et ülemised horisontaaltorud olid topelt. Panin foorumisse ka pildid sellest raamist aga keegi midagi ei kommenteerinud ja ilmselt ei olnud see huvitav teema. Pildid on siin:
http://album.ee/album/433433/50230873
Tegin sellest raamist "retroliikuri" ja teema on sellega justkui ammendatud. Aga talvel on teadagi lumi maas ja õues on külm. Toas istudes hakkab igasugu imelikke mõtteid pähe tulema. Nii ma siis ühel päeval hakkasin ikkagi uurima, et mis ratas see algselt on olnud.
Vana omanik kahjuks juba ammu surnud ja temalt küsida ei saa. Aga perepoeg teadis, et algselt oli see olnud ühe hästi suure ja paksu mehe ratas. Teised rattad kõik lagunesid selle hiiglase all ja siis kusagilt oli hangitud see topeltraamiga. Igatahes enne sõda oli see ratas toodetud. Raamil oli ka natuke mingeid embleeme näha ja ühel justkui kiri "Hopper". See klapib ka nende inimeste mälestustega, kelle käest ma ratta sain. Ja kusagil raamil olevat veel ka kiri Phillips olnud, seda ma igatahes tuvastada ei suutnud.
Ilmselt on olnud tegu Inglise rattaga. Väidetavalt olevat esikahvlil olnud kummaline mittetöötav tõmmatav esipidur. No on inglastel midagi sellist küll olemas.
Olen uurinud Saaremaal tagaotsitavate rataste nimekirju ja rekvireeritud rataste nimekirju. Ei ole ühtegi Hopperit ega Phillipsit seal näinud. Ei saa ka täpselt aru , kumb on mudel ja kumb on mark. Phillipsi rattaid on kunagi Inglismaal toodetud ja justkui on olnud olemas ka Hopper jalgrattad. Phillipsi vanadest mudelitest ülevaade puudub ja Hopperi kohta on ainult väga vähe teada.Hopperi firma oli suht väike ja millalgi eelmise sajandi esimeses veerandis läks justkui pankrotti.

Kas selline ratas oli Eestis haruldane? (Ma tean, et Valdol on üks väga hästi säilinud naiste Phillips)


Vasta


Sõnumeid selles teemas
Hopper ??? - Autor: Raudpats - 28-02-2011, 15:16 PM
RE: Hopper ??? - Autor: wax - 28-02-2011, 15:38 PM
RE: Hopper ??? - Autor: valdo - 28-02-2011, 16:02 PM
RE: Hopper ??? - Autor: kass - 28-02-2011, 18:04 PM
RE: Hopper ??? - Autor: Ostap Bender - 28-02-2011, 18:14 PM
RE: Hopper ??? - Autor: valdo - 28-02-2011, 19:23 PM
RE: Hopper ??? - Autor: Raudpats - 28-02-2011, 19:49 PM
RE: Hopper ??? - Autor: Raudpats - 28-02-2011, 18:33 PM



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne