mingi anomaalia volgaga
#4

R8- ehk 8-silindrilise rodumootoriga (silindrid paiknevad ühes rodus) oli kõige harilikum takso-Volga eksportvariant. Kapitalistlikes maades oli kütus kole kallis ja seepärast ökonoomilisuse kaalutlustel eksporti minevatele Volgadele selline lahjavõitu kone peale pandigi. Huvitav, et selline isend meite maale kuidagi jõudnud on. Ilmselt mõni junga oma esimesel merereisil kusagilt ostis. Samas, kui sellisele vahtkustutist sportsummuti teha ja tagaluugile R16 turbo kirjutada, siis võib mõne verinoore tütarlapse ära petta küll. Nii et küla peal naistes käimiseks hädapärast kõlbas. Tuli ainult hoolas olla, et tüdruku traktoristist emale mitte vahele jääda, too oleks sellise alatu pettuse kohe avastanud ja koleda skandaali teinud. Missugune ema ikka tahab oma tütart nii vaesele mehele anda, kes endale isegi korralikku autot, näiteks Zaporoožetsit, osta ei jaksa. Viimaks suvatseb va päevavargast noormees järgmisel korral hoopiski mingi kapitalistide käulaga, näiteks diiselmersuga, kohale ilmuda. Kus siis selle häbi ots, küla sead kah naeraks selle peale.
Väikseim mootor, mida Volga kapoti all Nõukogude inimestele pakuti, oli R12. Sellistega sõitsid Saksa poolel sõdinud sõjainvaliidid ja ka väiksemad ülemused, näiteks koristajad ja söökla nõudepesijad. Endast vähegi lugupidav perekonnapea aga alla R16 kaksikturboga variandi ei hakanud üldse vaatamagi.
Tähtsamad ninad, nagu näiteks mõne tehase osakonnajuhataja asetäitja assistendi abid, kimasid ringi juba R24 mootoritega ja olid alati kole kadedad direktori peale, kui see oma R32 nitroülelaadimisega Volgaga neist maanteel nagu s¤ttuvast kassist mööda lendas.
Julged poisid eriosakonnast aga sõitsid Volgadega, milliste mootor oli tõepoolest autotööstuse tippsaavutuste vallast: 48-silindriline, igal silindril oma turbo ja haakesse käis 3-tonnine tsistern naerugaasiga.
Ministritele ja poliitbüroo liikmetele aga valmistati Gorki autotehase eristuudios käsitööna Volga erimudelit R128 mootoriga. Parema manööverdusvõime huvides olid sellised Volgad liigendraamiga nagu Kirovets-traktorid, pikk mootor oli jagatud kahte ossa, vänt- ja muud võllid olid keskelt ühendatud kardaanliigenditega, auto keskosas asus lõõts (lõõtsasid imporditi sõbralikust Ungari rahvavabariigist), igal silindril oli 2 turbot ja 4 küünalt. Selline oleks juba uhke eksponaat Järva-Jaani vanatehnika varjupaigale!


P.S. Mis puutub nende R8 mootoriga Volgade viltusesse kardaanitunnelisse, siis nendega oli lugu nii, et Suure isamaasõja päevilt oli jäänud ladudesse vedelema hulk GAZ-67 esisildu. Et need kuidagi ära realiseerida, keevitati neil käändteljed lihtsalt kinni ja kasutati eksport-Volgade tagasildadeks. Et neil aga diferentsiaal päris keskel pole, siis tuli ka kardaanitunnel teatava nurga all ehitada.

Puruks ja pool pööret tagasi!
Vasta


Sõnumeid selles teemas
mingi anomaalia volgaga - Autor: diesel - 01-04-2012, 10:41 AM
RE: mingi anomaalia volgaga - Autor: autorestauraator - 01-04-2012, 11:00 AM
RE: mingi anomaalia volgaga - Autor: Ferry - 01-04-2012, 11:32 AM
RE: mingi anomaalia volgaga - Autor: Mossemees - 01-04-2012, 13:18 PM
RE: mingi anomaalia volgaga - Autor: diesel - 01-04-2012, 19:15 PM
RE: mingi anomaalia volgaga - Autor: Mossemees - 01-04-2012, 19:48 PM
RE: mingi anomaalia volgaga - Autor: ryblik1 - 01-04-2012, 19:49 PM
RE: mingi anomaalia volgaga - Autor: Mossemees - 01-04-2012, 20:02 PM
RE: mingi anomaalia volgaga - Autor: aavu - 02-04-2012, 12:34 PM
RE: mingi anomaalia volgaga - Autor: Mossemees - 01-04-2012, 23:53 PM



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne