26-02-2013, 16:39 PM
(26-02-2013, 16:16 PM)maitus Kirjutas: ...
Ma ei saa ka aru mis üüratust õlikogusest sa ka pidevalt räägid mida selline väiketraktor kaasas peaks kandma. Kui palju sinna paari voolikusse, pumpa ja mootorisse siis seda õli ikka mahub. Kui võtta näiteks hüdrovooliku ava diameetriks 3 cm , siis on selle pidala 7 cm2 ja kui korrutada pikkusega , siis mahub pooletiestmeetrisesse voolikusse 1 l õli. kolme voolikusse siis kolm liitrit ja ma ei tea kui palju mehhanismidesse. Need ei ole ka seest tühjad arvatavsati. Mina sinna süsteemi küll üle viie liitri sisse võluda ei oskaks.
KInnise süsteemiga ei ole ju vaja kahesaja liitrist tagasivoolupaaki. Mu tagaluuk tõstukiga veoautol nelja üsna soliidse suurusega silindriga , oli see paak kõige rohkem 5 liitrit. Kui sedagi.
Selline riistapuu näiteks nagu Avant ju ainult hüdro peal töötabki ja on hulga väiksem kui minu tulevane riistapuu. Kas see Avant on siis ratastega õlipaak või?Ja kui see ka nii on, siis tööd teeb ta ju uhkesti ja milles probleem on ?
Eks hüdrostaadiga maisnad ongi ühed liikuvad õlipaagid. Töövedelik kuumeneb kenasti ja seda peab tõsiselt jahutama. Või piisavat kogust kaasas vedama, et kannataks kauem pruukida. Avant teeb mõlemat

Pumba tootlikkus on pumba ühe pöörde tootlikkus korda pöörete arv. Ega vene pumbad üle paarituhande kannata.
Lääne omad kannatavad, kuid asjal puudub mõte... Sest hüdrosüsteemis määrab võimsuse surve (too aga tekib sellest, kui pumba tootlikkus ületab süsteemi vastuvõtuvõime - kõige kitsam koht määrab läbi mahtuva vedelikukoguse).