Katkise hammasratta saamine SolidWorksi...
#6

Tere.

Mul on mõned küsimused, enne kui midagi edasi seletan. Misjaoks seda hammasratast vaja on? Mis materjalist ta on? Kas teine hammasratas on korras? Kui õigesti aru sain siis on tegemist sirghammastega silinderhammasrattaga?
Hammasülekande konstrueerimiseks on vaja palju rohkem teadmisi kui lihtsalt Solid Worksi kasutamise oskus.

Hammasrattad vahetatakse alati välja paarina mitte ühekaupa. Ma tean, et nüüd "teadjamad mehed" tulevad siinkohal targutama, et see on täielik jama aga mingu õppigu koolis hammasrataste teooriat ja saavad targemaks.

See 25,4 on täpselt üks toll teisendatuna millimeetritesse. Sa oled kasutanud diametraalpitši arvutusvalemit.

Indrekule ka teadmiseks, et ("Jaotsuringjoone läbimõõt on hammasratta välisringjoone läbimõõt - hamba kõrgus") niimoodi küll jaotusringjoont kätte ei saa. Jaotusringjoon on ringjoon, millel hamba vahe ja hamba paksus on võrdsed ning see ei pruugi olla hamba kõrguse suhtes keskpunktis.

See nurk 20 kraadi on hambumisnurk mida mööda mõjuvad jõud.

On olemas standardsed moodulid. Standardsed moodulid on: 0,3; 0,4; 0,5; 0,8; 1; 1,25; 1,5; 2; 2,5; 3; 4; 5; 6; 8; 10; 12; 16; 20; 25. Mulle kahjuks tundub, et Sinu hammasratas on ebastandardse mooduliga.

Hammasülekanete kohta ivõid nfot emakeeles leida siit. Hammasülekanded

Jaotusringjoont Sa mõõta ei saagi. See tuleb arvutada olemasoleva info põhjal. Võid kirjutada privasse kui tahad abi. Aitan hea meelega. Mul oleks lisaandmeid vaja arvutuste tegemiseks.

Lugupidamisega
Marko

(26-04-2013, 15:13 PM)Aspelund Kirjutas:  Link raamatule konkreetselt: http://www.kriso.ee/mehaanikainseneri-ka...d=v37SQd9B

A.

Olen selle raamatu muretsenud aga seal kahjuks hammasülekannete kohta infot ei ole kuid muidu väga asjalik raamat on küll. Ja arvestades seda, et viimane korralik emakeelne kirjandus inseneridele oli vana hea kadunud Lepiksoni "Masinaehitaja käsiraamat" 1970-te algusest, on see päris suur saavutus.

Lugupidamisega
Marko

Lõplike olenditena võime me olla eksituses ka siis kui me oleme endas täiesti kindlad ning meie mõistmisvõimaluste avardumine sõltub sellest, kuivõrd avatud me oleme teiste vaatekohtadele.
Vasta


Sõnumeid selles teemas
Katkise hammasratta saamine SolidWorksi... - Autor: Sektor - 26-04-2013, 11:14 AM
RE: Katkise hammasratta saamine SolidWorksi... - Autor: Raudpats - 26-04-2013, 11:35 AM
RE: Katkise hammasratta saamine SolidWorksi... - Autor: indrek1000 - 26-04-2013, 12:27 PM
RE: Katkise hammasratta saamine SolidWorksi... - Autor: Sektor - 26-04-2013, 14:58 PM
RE: Katkise hammasratta saamine SolidWorksi... - Autor: Aspelund - 26-04-2013, 15:13 PM
RE: Katkise hammasratta saamine SolidWorksi... - Autor: Baracus - 26-04-2013, 15:13 PM
RE: Katkise hammasratta saamine SolidWorksi... - Autor: indrek1000 - 26-04-2013, 15:46 PM
RE: Katkise hammasratta saamine SolidWorksi... - Autor: xyzwt - 01-05-2013, 10:56 AM
RE: Katkise hammasratta saamine SolidWorksi... - Autor: Andres_k - 01-05-2013, 14:50 PM
RE: Katkise hammasratta saamine SolidWorksi... - Autor: metsakohin - 01-05-2013, 19:59 PM



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne