31-08-2013, 21:03 PM
(Seda postitust muudeti viimati: 31-08-2013, 21:06 PM ja muutjaks oli deeremees.)
(31-08-2013, 20:45 PM)MAZ Kirjutas: Kust see kartulirootor on ostetud. Meie pere müüs säärase ja vaata,et täpselt samasuguse maha 1994.a
Kahjuks ei oska öelda. Me laenasime traktori ja rootori naabrilt.

(31-08-2013, 20:56 PM)honkomees Kirjutas:Muide oleks mul video ka rootori töötamisest aga ei oska seda kuidagi siia postidada(31-08-2013, 20:39 PM)deeremees Kirjutas: Nagu selle teema pealkirigi ütleb Mida kõike Eestimaa põldudel näeb. Niisiis postitan pildid tänasest kartulivõtust. ... Oskab keegi öelda mis aastast selline hobu kartulirootor on. Selle rootorile oli märk kus olid tähed ETK.16-e taha oleks pannud jäigalt haakesse, sisselülitud asendisse, tõstab tervelt üles ja laseb maha, palju parem kitsastel põllulappidel manööverdada.
Meie külas ainlt hobumasinaga kartulivõtt käibki, niipalju kui neid kartulikasvatajaid veel on, mu ristiisal on hobumasin T-25 taga ja mul hiinaka taga. Ristiisa masina marki ei oska öelda, mul on kasutusel Hofherr. Pilti teha ei saa, kartulivõtt algas augusti algul ja lõppes eelmine nädalavahetus., masin kaugele panipaika teiste asjade taha ära peidetud järgmise sügiseni.
ETK rootor peaks olema ikka 30-ndatest, minu mäletamisi 20-ndatel ETK ei teinud, aga võin eksida. Põllumajandusajalooga tegelemisest on pea 30 aastat möödas.
