#4

(03-10-2013, 15:46 PM)sass Kirjutas:  Tere!
Lugu selline , et käisin sõber Kassiga kalal. Ja Kass rääkis , kuidas ta Türi paisjärvest 6-kilose räime püüdis. Raske oli seda juttu uskuda, aga Kass on üldiselt aus mees. Ja mina siis rääkisin talle, kuidas ma ükskord Peipsi peal võtsin võrku välja ja jube palju kala oli võrgus ja veel oli võrgus üks vanaaegne latern. Nii heas korras, et isegi tuli põles veel sees! No Kass seda juttu ei uskunud, kohe näost oli näha.... Panen siis siia selle laterna pildi tõestuseks:

Mis tere? Ma ju palusin, et seda asja suure kella külge ei paneks, niigi lätlased veavad sealt süle ja seljaga räime välja, nüüd kindlasti hakkavad ka mulgid ja teised rööv- ja rändrahvad meid rüüstamas käima! Sad Aga muidu kõik õige, ainult "üldiselt aus" asemel oleks pidanud muidugi "üdini aus" olema aga see, nagu aru saan, on trükiviga.
Jah, tõesti, muidu on räimed meil tavaliselt nii ca 5 kg raskused aga see juhtus mul õige pirakas seekord raudadesse sattuma, 6 kg täpselt! Püüame neid sealt siis püünisraudadega, ümbes nagu rebaserauad vist, ma neid numbri järgi ei oska nimetada, sest teevad meil neid läti keevitajad käsitööna ja haltuurakorras, no nagu need rauad millega nad Ruhnu saare alt kilu püüdsid aga hulga suuremad. Sest räimed on tõesti meil pirakad, maitselt küll üsna tuima ja vintske lihaga, aga suured! Ja seda seepärast, et teatavasti oli Türi-Allikul õndsal nõukogude ajal Volta tehase tsehh, kust kroomimise jääkkemikaalid voolasid ümbruskonna solgikraavidesse, aukudesse ja Pärnu jõkke...sealt edasi peaks pilt selge olema, nagu öeldakse. Mis selle Türi ümbruse räimega selle kroomi jms keemia tagajärjel täpselt juhtus, seda mina ei oska öelda, töökaaslase tütar küll hakkas seda TÜ bioloogia magistrantuuri ajal uurima aga jättis olla ja läks lõpuks Norra vaalu uurima. Aga küll ta tuleb tagasi (nagu sinisilmsed optimistid endile ja ka teistele siingi luisanud on), vb tõesti koos kogemuste, NOK-ide ja ehk ka norra peiuga, kellelt võime saada oma räimede utsitamiseks ehk mõne vaalapüügi nipi, harpuuniga oleks päris uhke seda räime sealt paisjärvest võtta, nahast küll enam siis vast kroomsäärikuid teha ei saaks nagu praegu kombeks.
Laterna jutt ma tõesti ei uskunud, no ei saa olla, et vana asi ja tuli alles põleb sees, mitte ei mahtunud pähe ega saanud aru! Aga tõesti, pildi vastu vaielda ei saa ja tuli mõte, et kuigi on vana asi, aga ju teda on veel hiljaaegu kasutatud, ilmselt on keegi hooletu kalur öist unnapüüki organiseerides laterna paadist Peipsi merre pillanud, tõenäoliselt kalaparve keskele või siis on parv hiljem tule peale kohale ujunud. No ja napalmist oleme meie, vanad punakomandörid, loomulikult kuulnud ja eks seal Ida-Virumaal ju seda vedeleb igal pool, köetakse sellega seal ju ahjusidki, sest puid seal pole, Peeter I raius omal ajal kõik tammikud oma käega maha ja vedas Peterburi ehitusele, kus ta puidu müügiga kena kopika teenis, kaamelisõnnikut aga kohalikud korjata ei viitsi, nii kütavadki nõukogude armeest jäänud kirsasaapaid ja napalmi (kuidas nad seda vene keeles seal kutsuvadki?)
Mis puutub aga ksf! Willemisse, siis see on küll üks mugav tühjajutu ajaja ja vaevalt ta üldse püssi puhastada viitsibki, nii et järeldused tehke ise!
Ja ega see latern pildil nii väga heas seisukorras ka ei paista olevat, vot nii!
Vasta


Sõnumeid selles teemas
Lamp? - Autor: Raudpats - 03-10-2013, 15:46 PM
RE: Lamp? - Autor: Stream - 03-10-2013, 16:41 PM
RE: Lamp? - Autor: willem - 03-10-2013, 17:16 PM
RE: Lamp? - Autor: kass - 03-10-2013, 22:32 PM
RE: Lamp? - Autor: willem - 04-10-2013, 06:56 AM
RE: Lamp? - Autor: Kadjakas - 04-10-2013, 19:23 PM
RE: Lamp? - Autor: aavu - 04-10-2013, 22:18 PM
RE: Lamp? - Autor: IIIFFFAR - 07-10-2013, 10:58 AM
RE: Lamp? - Autor: Tom - 05-01-2014, 23:58 PM
RE: Lamp? - Autor: IIIFFFAR - 06-01-2014, 11:57 AM
RE: Lamp? - Autor: Raudpats - 05-01-2014, 12:42 PM
RE: Lamp? - Autor: kass - 05-01-2014, 13:04 PM
RE: Lamp? - Autor: Raudpats - 05-01-2014, 13:34 PM
RE: Lamp? - Autor: kass - 06-01-2014, 00:40 AM
RE: Lamp? - Autor: tarmo242 - 06-01-2014, 03:05 AM



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne