07-04-2014, 01:22 AM
(06-04-2014, 22:15 PM)vipi666 Kirjutas: Jutt juba kassettidel läks, siis meie, tollased tatikad, omasime suvalisi nõuka kassette, kus peal oli arvatavalt vanaema mingi soovikontsert vms.Jah seda pättust(lindivahetust kassetis) sai isegi tehtud aga mitte poe/putka müüjatega.Need müüjad pidid siis ikka päris ohmud olema et midagi ei märganud.Vene lint oli silmaga eristatav+stardiriba ja veorullikud.
Balti Jaama putakdes, mida oli seal sadu, müüdi Poola vuffleid kassette, välismaa piraatkoopiaid. Ostsid, viisid koju, kruvisid kasseti lahti, võtsid vanaema soovikontserti lindi ja siis möllisid selle Poola kassetti. Ja vastupidi.
Järgmine päev viisid solvunud näoga kasseti putkasse tagasi, et see ei mängi. Müüjad olid naiivsed, kontrolliks neil kassetikaid polnud ja vahetati ringi järgmise vastu. Koju jäi Vene korpuses välismaa laulud
See oli muidugi suht ühekordne äri, mõnekümnes putkas vahetati ringi, a eks müüjad päris tuutud ka polnud. Samas need mis kätte jäid, need said siis DIN5 kabladega teise kassetikaga ringi lastud. Müük käis. Raha oli.
Enda esimene kassetikas oli Sonata, desktop tüüpi, kaas hüppas ülesse. Korralikm, kahe kõlariga ja üsna mahlase heliga kassetikas oli Vesna, mingine 202 mudel või taoline. Välismaa omadest, mis tooaeg tekkisid, jätsid sügava mulje Panasonic duublid, mis paukusid ikka päris tõsiselt.
Kristjan
Vene kassetid ei olnud ka enamuses lahti monteeritavad vaid liimitud.
Aga too tolleks.Tegelesin vaikselt ka teistele lindistamisega ja vahel toodi kassette hulgim.Nii nagla ei olnud et kellegile lääne kassetti vene lint sisse sokutada aga mõni uus lint vanema ja käiatuma vastu küll


Aga mul oli ka esimene(isiklik) makk Sonata 211.See küll mono ja maksis näit.Elektronikast üle saja rutsi rohkem aga helikvaliteedilt ja tugevuselt parem ka.
Minu kanal YouTube`s http://www.youtube.com/user/krossifann?feature=mhsn