Kuressarest varastatud jalgratas
#3

Selle ratta tagakahvli ülemine osa käib jah küljest ära, on poltidega külge pandud.

Raami numbrit ma ei mäleta et oleks olnud sadulatoru küljel, aga võin ka eksida, sest taastasime selle ratta ligi 15 aastat tagasi. Kunagi kui värvi maha võtsime, panin tähele, et rattal oli mitmes kohas (ka keset torujookse kohati) vasega jootmise jälgi, siis arvasin, et vana-vanaisa on mõlke ja muljumisjälgi vasega tasa jootnud, aga see võibolla ka juba vabriku/tootja teema. Algselt oli rattaraam musta värvi.

Esisildi augud sobisid täpselt Husqvarna sildiga, mis vanaisal oli kusagil kruvitopsis, isegi needi suurus sobis. Alles hiljem saime teada, et Husqvarna silt pärineb praegugi veel vanaonu omanduses oleva Husqvarna jalgratta küljest. Aga mis märk sellel rattal enne ees oli, seda ei tea, vanavanaisa suri 1976, vanaisa 1991, seega polnud kellelt küsida.

Üks erisus veel see, et originaalvända pedaalikeerme auk on suurem kui harilikult jalgratastel ja suht hõreda vindiga. Vanaisal olid juba kasutuses muidugi puidust pedaalid, sest selle pedaalivõlli külge vist vene pedaalid ei istunud.

Ma katsun ketirattast ja tagajooksust fotod teha.

Sadulat polnud rattal enne taastamist säilinud, aga tal oli vinklikujuline sadula kinnitustoru veel küljes, st sadulat sai raami suhtes ette ja tahapoole timmida.

Seda foorumi juttu ülearutoruliste rataste kohta ma vaatasin, aga päris täpselt samasugust ratast pole ma siiani suutnud veel leida.
Vasta


Sõnumeid selles teemas
Kuressarest varastatud jalgratas - Autor: MihkelKoppel - 24-08-2014, 23:37 PM
RE: Kuressarest varastatud jalgratas - Autor: kass - 25-08-2014, 09:01 AM
RE: Kuressarest varastatud jalgratas - Autor: MihkelKoppel - 25-08-2014, 13:54 PM
RE: Kuressarest varastatud jalgratas - Autor: MihkelKoppel - 26-08-2014, 12:59 PM
RE: Kuressarest varastatud jalgratas - Autor: kass - 26-08-2014, 21:19 PM
RE: Kuressarest varastatud jalgratas - Autor: kass - 27-08-2014, 22:14 PM
RE: Kuressarest varastatud jalgratas - Autor: MihkelKoppel - 01-09-2014, 13:27 PM
RE: Kuressarest varastatud jalgratas - Autor: kass - 01-09-2014, 14:32 PM
RE: Kuressarest varastatud jalgratas - Autor: tolmuahv - 01-09-2014, 15:24 PM



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne