28-09-2014, 09:36 AM
Õhu ringlus on selline, et I korruselt võetakse õhk ja torusse istutatud arvutiventikas surub seda altpoolt soojusvahetisse, kust see suundub edasi puukuivati alumisse otsa. Kuivati tünn on enamvähem hermeetiline. No nii kuidas õnnestus. Ehituse ABC-st avastatud erineva läbimõõduga poroloontihendid on üllatavalt tõhusad. Sealt edasi läheb soe õhk uuesti I korrusele kõrvalruumi, mida mõnedel vabadel hetkedel püüan sisustada tööruumina. Lükkav arvutiventikas käib 24/7, kuna selle voolutarve on väike ja vähesegi päikese olemasolul 12V elekter enivei tasuta. Kütmise ajal käib ka tööruumis olev ja tõmbele töötav 230V 19W vent, mis puhub sooja õhu ruumis hooga laiali. Mõte oli talvel tööruumi (umbes 12m2)soojendada. Üllatuseks annab "Afterburner" rohkem sooja kui oleksin osanud arvatagi. Praeguste ilmadega lööb terve selle majapoole kiiresti soojaks. Alguses oli mure puudest eralduva niiskuse pärast. Esimene ajutine juudiplekist soojusvaheti sai tehtud juba varakevadel ja siis sai ära nähtud, et pole hullu midagi. Märgatavat rõskuse kogunemist ei täheldanud. See julgustas tegema asja kapitaalsemalt. Kui niiskusega peaks siiski probleem tekkima, tuleb teha lõõtstorust lihtne soojusvaheti, mis soojuse tuppa jätab ja maha jahutatud niiske õhk juhtida õue.
Asi toimib ja olen väga rahul. Kui finantsid järele venivad, saab süsteemi soojad osad villaga ära soojustatud.
Teine pool projektist on veel Basilio pisikeses peas peidus. Kavas on teha ja "Afterburneri" lõõri sisse paigaldada veesärk, mis viimase ülearuse soojuse suitsust välja võtab. Kontaktivaba termomeetriga korstnasse minevat lõõriotsa mõõtes, on temp ikka 200*C, mida on paljuvõitu. Paras pidi olema 160-170*C. Alla selle pidavat korstent tahmama/pigitama, üle selle aga olema mõttetu vareste lennuruumi soojendamine.
Kui termopaarile elektroonika taha saab, on võimalik suitsugaaside tempi reaalajas jälgida ja automaatselt suurendada või vähendada sealt soojuse äravõtmist.
Siinkohal on oodatud märkused, soovitused ja tähelepanekud.
Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.