12-02-2015, 12:41 PM
(Seda postitust muudeti viimati: 12-02-2015, 13:10 PM ja muutjaks oli v6sa.)
(12-02-2015, 11:46 AM)spark Kirjutas:(12-02-2015, 10:32 AM)v6sa Kirjutas: Aga erafirma töötajaga võib ülbitseda? Ning Inimesega Tänavalt?
Pakun et see kõik sõltub inimese närvikavast.
Mõtled sa seda Ametnik ja Kodanik tasandit ... siis see on justkui lubatud. Mulle vähemalt tundub (võim kodaniku üle).
Kui mõni tavakodanik hakkab ülbitsema (näiteks minuga), siis temaga ei pea seda vestlust arendama jätad pooleli ja kõnnid minema või katkestad kõne.
Aga Kui sul on kuskilt mingit allkirja vaja, siis tuleb see üle eleada
Ei pea seda üle elama! Iseasi, et enamus meist on liiga laisad ja mugavad, et oma õigusi kultuursel moel kehtestada.
Kui argumenteeritud vestlus ("Mina TAHAN" ei ole kuigi hea argument) ei aita, siis sel ametnikul on ülemus ja temal omakorda on ülemus. Ning kui too ametnik ise ei kardagi pressi, siis ülemuste Ülemus reeglina enam ei tahaks end näha õhtustes uudistes teatud ebamugavatele küsimustele vastamas.
Muide, need "pahad ametnikud" on eraelus tihti täiesti normaalsed inimesed. Ning piir "vastutuleliku" ja "ülbitseva" ametniku vahel läheb justament selle koha pealt, kus ametnik kas väänab seadust kodaniku kasuks (pahatihti ametnikueetikaga vastuollu minnes) või mitte. Ning iga "vastutulek" käib alatei kellegi teise arvelt, selles võite kindlad olla
Esialgu tundus ülalolev OT, kuid tegelikult käib täitsa hästi ka liikuses valitseva MINAkultuuri ja nahaalse trügimise kohta