Lapsed ja tehnikaharidus
#17

Lastele peab andma võimaluse asja vastu huvi tunda. Kellestki vägisi tehnika/motofänni kasvatada pole ka mõtet - kui on näha, et hakkab tekkima mingisugune huvi mootorite jms. vastu, tuleks kindlasti leida mingi võimalus seda arendada... Kasvõi tõesti eelpoolmainitud meetoditega - mingi võrr vms, mida remontida vaja... (asjale ei aita kindlasti kaasa nn. \"uusrikaste\" kombel lastele kalliste mopeedide/rollerite ostmine).
Aga väga palju on ka selliseid inimesi, keda tõesti tehnika ei huvita ja mina olen arvamusel, et inimene ei pea mootori ehitust tundma, kui ta ise seda just väga ei taha.
Üldiselt vaevab enamust neid noori, kes foorumites rumalaid küsimusi esitavad ja utoopiliste ideedega lagedale tulevad, lihtsalt suhtlemispuudus. Nii saan asjast vähemalt mina aru...Rolleyes
Seetõttu ei poolda ka laste väga varajast motosporti suunamist - alustavad ju mõned juba 4-5 aastaselt (aga see juba teine teema...)
Mõte selles, et ka lastele tuleb jätta vabadus mingil määral otsustada oma elu üle Smile

Arusaadav, et motofanatist isa tahaks näha järeltulijaid oma jalajälgedes astumas, kuid teistega arvestades ei ole alati võimalik saada kõike, mida tahad...Big GrinCool
Vasta


Sõnumeid selles teemas
Lapsed ja tehnikaharidus - Autor: oldmoped - 11-03-2004, 16:32 PM



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne