06-12-2015, 17:35 PM
(06-12-2015, 17:20 PM)raivo45 Kirjutas:(06-12-2015, 16:08 PM)maitus Kirjutas:(06-12-2015, 15:24 PM)Marko Kirjutas: Mlsluik on siin mitu korda kette pakkunud, ehk küsid kõigepealt tema käest? Alati ei saa ise tehes kokkuhoidu muide, korraliku võrgu punumine kettidest on väga töömahukas.
Seda ma usun, et see töö melakkumine ei ole, aga kuidas toimiks siiski ketiaasad läbi velgede?
Ise kasutan T16-el niimodi kette, et mõlemal rattal on kolm juppi ketti ümber ratta. Parem kui mittemidagi. Saab vähemalt talvel künkast üles.
Olen teinud nii, nagu poes -ratta mõlemal küljel on parajal kaugusel servast, vahest seal, kus muster lõpeb, ketiring. Sellise arvestusega, et üks paras tõmmits vahele mahuks. Ja siis ühendad need kaks ketti ristipidi ketijuppidega. Parajasti nii tiheda asetusega, kui ise soovid. Ehitad nagu redelit. Kui valmis, paned masina taha maha, sõidad peale ja ühendad otsad tõmmitsatega. Martale oleks 40 mm kett paras....või jämedam.