11-01-2016, 12:14 PM
(11-01-2016, 08:49 AM)Veteran Kirjutas: Vot see viimane mõte võtaks juba jumet, aga see tiigi kütmine ei lähe kohe mitte!
Ja kuhu austet ksf. siis soovitavad suisel ajal tekkiva soojuse ülejäägi pista? Alternatiiv on kollektori varjutamine karniisi/rulooga.
Pelaegi: sõltuvalt tiigi mahust võib nii õnnestuda märkimisväärse osa sügisest üle elada suisel ajal sinna pumbatud soojuse abiga. Sügisepoolsest otsast jäävaba tuletõrje veevõtukoht on pelk boonus. Tasub muidugi läbi rehkendada, ega tiiki juhuslikult keema aja... Niikuinii tähendab soojuspumbaga tiigikese lüpsmine seda, et kevadel tuleb päris kaua jää sulamist oodata.
Helil on õigus selles, et pumbata säärased süsteemid ei toimi kuigi hästi. Kuigi teoorias on ilmselt võimalik konstrueerida isevoolne akupaagi küttekontuur ning lahendada ka akupaagist sooja edasitoimetamine isevoolsena, siis kangiseaduse alusel tuleb kusagilt mujalt lõivu maksta. Tõenäoliselt kas süsteemi efektiivsuse, reageerimiskiiruse või komponentide paigutuse arvelt.
Ning ikkagi ei pääse üldises plaanis elektrist, oleme liiga mugavaks läinud.
Aga teemapüstitus mulle meeldib: teha päikeseküte nii, et oleks headel aegadel ülejäävat võimalik kuhugi salvestada.
Ettepanek moderaatorile: tõsta see arutelu omaette lõimeks