17-10-2016, 12:05 PM
(Seda postitust muudeti viimati: 17-10-2016, 12:07 PM ja muutjaks oli v6sa.)
(17-10-2016, 11:23 AM)Kult Kirjutas: Ise ostsin brentex 325 haagise uuena aasta tagasi, ilge nikats on ikka, kui lubatud 500kg peal on, siis hakkab tast kahju juba, selles mõtte ostaks küll pigem vanema 2 teljelise respo 500.- eest kui uue brentexi 1000-i eest, eeldusel et vana haagis on veel kasutuskõlblik.
Tegelt on mul koormaks tavaliselt umbes 550kg, aga see 50 kg, või kui täpne olla(kandevõime 488kg) siis 62kg lisakaalu ei tohiks midagi väga muuta.
Kolime haagiseteemalise arutelu õigemasse kohta üle. Läks sutsu lappama jah üldises küsimuste-vastuste teemas .

Kerghaagise valimisel tehakse tihti see viga, et jõllitatakse liigselt haagise üldist tugevust. Asjata - lubatud 750 kg täismassi (ehk pool tonni koormat!) kannab auga ära ka juudiplekist PLH. Eriti pretensioonide esitamise aja, eksole... Kõik see "isalt pojale kestmine", mille järgi meiesugused rauahaiged õhkavad, on tänapäevasele dünaamilisele ja eneseteadlikule kliendile keskendunud müüjale ju suisa kahjulik: müüd ühe toote ja ongi kõik. PLHaagiseid kannatab aga müüa inimpõlve jooksul tükki viis

Igasugune "tugev keevisraam" ja "kaubikuvedru" on lisakaal ja see omakorda on maha lubatud koormast. Rääkimata lisateljest, mis koos vedrudega juba märkimisväärsed teistsada kilo endale küsivad. Parimad näited on õhu veoks ostetud 4x1,8 neljarattalised kerghaagised, mille tühikaal 500 kilo kandis...
Rääkimata sellest, et iga lisakilo kiirendamiseks kütust nõuab. Sõrmkübaratäie säästmine on aga praegu saamas eluülesandeks mitte ainult turundusele.

Samuti võiks kõvahäälne ärplemine stiilis: "aga ma panen tegelikult stx mitu tonni ja kestab juu küll" vähehaaval hakata unustusse vajuma. Sest tasuta lõunaid ei ole olemas. Kes ei usu, proovigu kangiga kivi nihutades järele.

Jah, ma olen jälle paha ja vingun vastutustunde vähesuse üle. Paraku peale pauku saabunud vaikuses õigustused enam ei aita ja sündmusi tagasi pöörata meie võimuses ei ole. Seega on oluline neid pauke võimalikult vähe ise tekitada.
Nõuetekohaselt kinnitatud ja lubatud massiga koormat kandev kerghaagis on ohutu, kui jälgida mõnda lihtsat reeglit.
