24-10-2016, 00:26 AM
(Seda postitust muudeti viimati: 24-10-2016, 00:34 AM ja muutjaks oli viplala.)
(23-10-2016, 20:45 PM)nustu826 Kirjutas:(22-10-2016, 20:53 PM)v6sa Kirjutas:(22-10-2016, 20:29 PM)nustu826 Kirjutas: ...
Sõidukile tehakse märge juurde, et omanik on vahetunud ja ei kuulu enam registrijärgsele omanikule. Ühtlasi võetakse masin ka kohe ajutiselt arvelt maha, et kiirendada uue omaniku büroos käiku...
...
Kui auto ole enne arvel, siis jäi ta arvele ka peale müüki. Loogiline ju. Muudatus toimub peale uue omaniku visiiti. Mille eest need hirmkallid 62 € küsitakse, kuna papi eeeed ju kardab.
Võõrandamisest teatamisel jääb auto endise omaniku nimele vastava märkega.
Teoorias peaks LKF lähenema rahanõudega OMlepingus märgitud ostjale. Praktikas saame peatselt teada
Minu jaoks ei ole see loogiline, kuna kahes erinevas büroos räägiti sama juttu, et sõiduk võetakse nende poolt ajutiselt arvelt maha peale seda, kui on tehtud võõrandamine OM lepingu alusel ja selleks et uus omanik ei saaks temaga enam liikluses osaleda kuniks ta on masina enda nimele registreerinud.
Kuna masin on endiselt arvel ja ühtegi märget juures ei ole, siis eeldatavasti on keegi asja ära vussinud...
Igaljuhul homme - ülehomme uurin mnt-st asja...
Minu teada on masin alati kellegi nimel niikaua kui seda pole maha kantud. Maha kanda saavad masina romulad, emex ja politsei. Igasugused omanike vahelised lepingud masinat õhku kirjutada ei saa. Seega pead sa võtma masina enda nimele või jätma selle vanahärra nimele enne romurallit ja emexit. Ajutine arvelt kustutamine ei tähenda seda, et masin õhku haihtuks. See jääb ikka kellegi nimele. Keegi on selle masina omanik. Siinkohal on masina omanikuks too vanahärra ja nii see saab ka olema, kuniks sina selle enda nimele regad või emex arvelt maha kannab. Kolmandat võimalust minu arust ei ole meie seadustes.
Arvelt maha ja arvele tegevused teostatakse ainult omaniku avalduse alusel. Sõiduki omanikuvahetus ei vii mitte mingi nipiga sõiduki arvelt kustutamise või ajutiselt arvelt maha võtmiseni. Seda tehakse ikka omaniku avaldusest lähtuvalt.
Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!