20-11-2016, 17:32 PM
(Seda postitust muudeti viimati: 20-11-2016, 17:33 PM ja muutjaks oli kass.)
(20-11-2016, 16:24 PM)diesel Kirjutas: mõningase loogika järgi võiks pigem eelpool mainitet tööstusmootoreid statsionaarideks nimetada.
seisivad ühe koha pääl ja keerutasid üht või mitut riista igapäevaselt ringi.
põllumajandusmootor justkui nigu väga statsionaarse nime välja ei kanna. lohistati teist ikke vahel ühest kohast teise ja mõnikord upitati vankrisse ja sikutati kasvõi küla teise otsa. võib-olla laastulõikajal või raami peremehel oli ka statsionaar, aga peksumasinaga võeti vajadusel mootor ka ühes.
EE kostab mõiste statsionaar kohta järgmist - alaline, paigalpüsiv. Seda siis iseseisva nimisõna kohta. Vene Nõukogude kirjandusklassikas tituleeritakse ka pisikesi SD-60 seeria 60 ccm töömahuga mootoreid statsionaarmootoriteks, samuti näiteks ZMZ-320/321 seeria "automoodi mootoreid". Vahest peaks lähtuma sellest, "käib, käib aga edasi ei lähe"? Kas elektrimootor on statsionaarmootor, kui ta on kohtkindlalt paigaldatud mingi seadme või aluse külge? Mis on statsionaarmootori vastand, nagu näiteks kass versus linnuke, soe-külm jne? Kui mootor kinnitada kohtkindlalt automobiilitaristu külge, kas ta on sel juhul statsionaarmootor? Ei, hoopis antistatsionaarmootor, vb just seepärast, et liigutab oma taristut edasi või tagasi? Kui Te aru saate, mida ma silmas pean.
Marko - pilt on hämmastavalt mille sarnane?