08-01-2017, 22:25 PM
(05-01-2017, 12:37 PM)kolentin Kirjutas: Rebakiga saab toodangu pikkust varieerida sundsissevedu ja aeglasemaid pöördeid kasutades. Videost ka kenasti näha, et onkel lükkab jõuga pulka masinasse ja pöörded on suht aeglased, terade arvu ei registreeri paraku. Kui ainult teradega ette veab, siis tulem lühike.Vot sellist vastust umbes lootsingi, panin ise ka tähele, et kaikad surutakse masinasse. Kas on mingi vahe ka puuliikidel või tükeldab kõiki suht ühtmoodi, eelkõige huvitaks nt. toomingas, mis muidu sitke kui kurat, vedelema jätta ka ei saa, sunnik ajab igast otsast juured ka veel alla. Kuidas teradega lood on, vajavad tihti teritamist?
Enda 3-teralise masinaga olen sama loogikat kasutades ka 30+ cm tulemusi saanud, sõltub ka tooraine jämedusest üksjagu (jämmed lühemad, peened pikemad).
Oma masinat kasutan põhiliselt metsateol ülejääva oksarisu hakkimiseks, sest lõkketegemine ikka suht tülikas protsess, eriti väljaspool talvist aega on igasugu päästeameti jeekimid varmad kohe peale lendama, kui kuskilt suitsu paistab või mõni teatab.
Hake ise sobib suurepäraselt madalamate kohtade täiteks, ahju toppimiseks sobilikud suuremad tükid võib välja sorteerida vajadusel. Iseärnis mõnus on muidu nii tülikaid kuuseoksi läbi lasta - toodang on nii kena ja pehme, et topi või kohe padjatäiteks.. ;![]()
Ja võrreldes muidu kokkukorjatud oksahunnikuga on hakitud mandi maht ikka meeldivalt väike ja silmatorkamatu.
Masinast tulnud pulki on hea kasutada näiteks garaazi pursuika kütteks, aga võib muidugi ka mujale toppida.
Tundub igatahes, et tasub plaani võtta, ehk järgmiseks talveks on aparaat olemas.
Praegu silma jäänud sealt kodulehelt see R150 mehhanism, see R200 ilmselgelt natuke overkill. Kirjas küll, et see R150 tahab vähemalt vist 45hj, seega niisama T25 järgi vist ei topi, aga hooratta abil saab ehk need hobujõud natuke kompenseeritud, 13cm kaikaid niivõinaa läbi ei ajaks, sellised kõlbavad juba ahju alla.
(08-01-2017, 20:30 PM)sndr81 Kirjutas: http://www.autonet.ee/uudised/kurioosumid/id/80643Mõtlesin ka selliste üle, kaigaste jaoks suht-koht ideaalne, aga oksarisu likvideerimisel kasutu. Samas, velgi mul omajagu, vajalikud tööriistad ka ehk, küll selle reduktori ka kuskilt leiab, proovimise ja enesearenduse tarvis võiks ju isegi valmis nikerdada.
Ostan, müün ja kahetsen ehk üleliigne kraam müügiks:
http://www.snap.ee/user/miq/album/raud
http://www.snap.ee/user/miq/album/kola_muugiks
http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=51212
