26-12-2017, 10:17 AM
(26-12-2017, 03:27 AM)viplala Kirjutas:(26-12-2017, 02:33 AM)Marko Kirjutas: Kaitse pole pistikupesas, see on kilbis. Kui sealt edasi on liiga peenike juhe, siis ülekoormusega saab maja maha põletada. Kes see ikka neid kiude mõõtma läheb enne pealtnäha pandavast pesast kilovattide nõudmist?
See on sarnane lahtikerimata pikendusjuhtmest maksimumi nõudmisega. Enne on kaitse, mis lolli juhtmeoperaatorit millegi eest ei kaitse. Liigne soojus, mis vahest leegiks muutub, tekib pärast kaitset. Seepärast ka nõue piisavale ristlõikele.
Kas sa lihtsalt jahud jahumise pärast või mis? Loe mu kirjutised uuesti üle. Juhtme jämedus ei mõjuta kaitsme suuruse vajadust süsteemis. Jah, põlema saab panna igasugust jne jne... aga see ei puutu asjasse. JUHTME JÄMEDUS EI MÕJUTA KAITSME SUURUST PEALE KAITSET. Kõik ülejäänu on muu teema.
Isand Viplala võiks jonnimise asemel aru saada, et siin üritavad kodanikud ühele asja mittetundvat hakkajat noormeest ettevaatlikult suunata õigele rajale. Mitte esitada kolmeaastast ametikoolitust terminoloogiliselt korrektselt...
Loomulikult on peakaitsmel jummalast poogen, kas peale seda olev juhe seda voolutugevust ka reaalselt kannatab ilma küttekehaks muundumiseta või mitte. 2,5 ruudune kannatab need 32 A ära, 0,25 mitte. Seda pole isegi vaja katsetada.
Aga küsija ei ole veel avaldanud, kas ta kuudi kaabeldus on alumiinium või vask, millise ristlõike ja ühendustega see on ja mihuke kaitselüliti seal pesitseb. Seega on ohutum eeldada suvalisi alukaableid harukarpides kokku keeratuna kinniteibitud nupuga automaatkorgi taga ja oma nõuanded nii dimensioneerida.
Kaitsmest on vähe kasu, kui kaabeldus sellele vastav ei ole. Paraku vaatab lõviosa inimesi mitte soone ristlõikepindala, vaid paela üldpaksust.
