Gaz 69 elekter (suunatuled)
#2

Karta on, et Sulle on kätte sattunud 51 selle variandi tagumised tuled, millel suunatuled olid eraldi lampidena kõrval. 1960-70tel tulid paljud 51-d tehasest sellistena. Suunatuleklaas oli gabariidi omast veidi väiksem ja pealt kumer - algul olid need punased, hiljem läksid kollaseks. Mul on endal nii punaseid kui kollaseid klaase.

Muide, esimesed 69 variandid olid kindlasti ilma suunatuledeta nagu ka 51 variandidki. Eriti hästi on suunatulede olemasolu tuvastatav esimestelt \"väikestelt\" tuledelt ehk valgetelt \"punnsilmadelt\" - ilma suunatuleta variandil (1 hõõgniit) on klaasi alaservas kruvi kinnitamiseks õnarus, suunatulega variandil (2 hõõgniiti) klaasil selline õnarus puudub, kruvi asub väljaspool punnsilm-klaasi gabariite kinnitusrõnga küljes. Seda küll juhul, kui esimesed väikesed tuled on originaalid. Maanteeliikluses olin igatahes juba 1970tel kõik esimesed väikesed tuled uute tüüpide vastu vahetatud, vanu olen näinud nt Kurtna laadal pakutavat.

Vist on liigne lisada, et GAZ 69-l on/olid GAZ 51-ga identsed kõik tuled.

Mis puudutab suunatuledeta sõitu, siis on mulle ARKist vastatud, et vanasõiduk peab vastama tehase komplektsusele. Seega kui suunatulesid ei ole algselt küljes olnud, siis ei pea neid ka panema. See puudutab restaureeritud uunikume; kui on ikka soov sama liikuriga palju tihedas liikluses ringi sõita, siis oleks mõistlik need paigaldada.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta


Sõnumeid selles teemas
Gaz 69 elekter (suunatuled) - Autor: priitk - 28-05-2004, 10:41 AM



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne