#5

iz350 Kirjutas:... sest kust sa uusi 7mm läbimõõduga ja 1mm sammuga ja veel 11mm kuuskandist polte ikka ostad(ma pole 3-aastase otsimisega isegi 11 mm kuuskant materjali leida suutnud).Pealegi on enamus IZ-49 polte/mutikaid peenkeermega.

Võtan keermelõikaja/-puuri ja keeran mistahes jublikale/augu sisse vajalike mõõtmetega keerme. Mis puudutab meeterkeermeid, siis nende lõikajaid liigub palju ja mul peaks olema enamvähem täiskomplekt (v.a. väga eripärased isendid). Nt M7x1 on kindlalt minu kollektsioonis esindet Smile

Kui asi küll tollmõõdus, siis tõstan tihti käes üles - mul on olemas vaid levinuimad tollilkõikajad ja tolli-maailmas on (erinevalt meetermaailmast) meeletu hulk erinevaid standardeid. Aga kui on vaja keermestada mitte auku, vaid polti, siis treipink alati abiks Smile Ka tollmõõdu korral.

11 mm kuuskantpeaga polti... on muide ülilihtne teha suvalisest suuremast kui 11 mm kuuskantpeaga poldist. Igale kandile veidi peent käia vaheldumisi supleriga mõõtmisele... siis veidi veel lihvi ja ongi poldipea valmis.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 185 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9, kuni 18. maini 2025 oleme avatud eelneval kokkuleppel
Vasta


Sõnumeid selles teemas
49-st - Autor: hans - 19-05-2004, 17:34 PM



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne