25-08-2022, 12:40 PM
(Seda postitust muudeti viimati: 25-08-2022, 14:21 PM ja muutjaks oli PlyVal64.)
(25-08-2022, 06:45 AM)raulex Kirjutas: Head teooriat ei tohi faktid rikkuda. Loomulikult pilves ilmaga päikesepaneelid "ei tööta"Nad ei tööta täisvõimsusel. Eriti äikesepilvede all, kui vaat et tänavavalgustus põlema läheb... Ma just enne sõitu vaatasin oma paneeli kontrollerit, roheline tuluke täitsa põles. Tähendab laadis rekka-akut. Mul volte ega ampreid kahjuks ei näita
Vaidlusalune 24 august , hetkel ainult päikeseenergia tootmisprognoosid. Tootmisandmed tulevad septembris, aga oluliselt prognoosides ei eksita.
Juuli tootmisandmed. Loomulikult ühtegi pilve ju juulis polnud...

Too Eleringi live on tore ja päris ülevaatlik on võtta näiteks 01.01-28.02 graafik lahti. Lihtsalt. See on aeg, kus minu majapidamise tarbimine on 1/3 suurem kui muul ajal. Praegu 200 ja talvel 300 kWh ja see suhe on vast kõigil, paljudel veel suurem. Aga roheelektri tootmine kui mitmed korrad väiksem? Lisame juurde sama ajavahemiku tuuleelektri mis on samasugune ajuvaba kardio ja mis kuradi elektrist me räägime??? Ja tuleb üks normaalne kõrgrõhuga külm ja tuuletu talv ning ongi kõik. Seda keskpäevast Päikest suudavad PUHASTATUD PV-pargid veel püüda aga seda aega on mõned tunnid. Meid on hoitud kui "zitta pilpal" juba mitmeid talvesid. 22.02.2022 kell 03.00 öösel oli vahe kõige suurem tootmisel ja tarbimisel graafiku põhjalt: toodeti 271,6MWh ja tarbiti 855,4MWh, puudujääk sel ajahetkel 583,8MWh!!! Kusjuures ilma-ajalugu näitab, et külm ei olnud ja tuult ka oli? Tegelikult tuult ei olnud, sest mõõdetud TUGEVAIM PUHANG oli olematu 13,7 m/s ja seda Sõrves. Aulepas võis seal 200 meetri peal olla korra 3-5 m/s ja kõik. Tegeliku tuulegraaafiku järgi oli mingit tuult 20-24 veebruar vaid suurel merel. Samas 20.-23. SADAS lund isegi kuni 3,3 mm/h, siis olid 99% parkidest paksu lume all ja midagi ei toimunud! STATISTIKA, kõigile kättesaadav ja LOOGIKAGA loetav. Reaalselt ei saa Eestis isegi meretuuleparke liiga suures mahus JUHITAVAKS tootmiseks lugeda, meie mereala on ikkagi väike ja 2002/03 Läänemere jäätumine Gotlandi piirini ehk Hiiumaaa Talveralli talv teeb investeeringu mõttetuks. Päris hea asi oleks, kui nn."tootvate" PV-parkide Omanikele tekiks KOHUSTUS hoida paneeelid 24/7/365 PUHTAD, mida kontrollitakse (see on ju kohe näha toodangust) ja mispeale kas makstakse või lõpetatakse Lepingud. Lumetorm on erisus, sisi on antud mingi aeg nagu tänavakoristusele

EDIT: Reaalselt on kriitiline aeg 01.10-28.02 ehk 5 pimedat õudsat talvekuud Eestis.
Teoorias on ju alati see jutt, et sügisel on palju tuult ehk tuugenid täidavad otstarvet. Reaalsus on aga teine! Viimane talv oli uskumatult palju päevi, kus tuugenite toodang oli alla 10 MWh ja tohutult kus see oli alla 100MWh.
Ja kui me paneme sinan kõrvale paneelide OLEMATU lühiajaliselt tsüklilise tootmise samal ajavahemikul kus 1 ja 2 on juba meganumbrid, siis... Lisame ikka sama ajavahemik "ootused ja tegelikkus". Mis joonistub välja: seesama hoiatus KÜLMAST veebruarist, kus PV veel ei toimi ja tuult ka ei ole! 2022 ei olnud vee lüldse külm ega tuuletu kuu!!! Kõige hirmutavamad ongi need ajad, kus tootmine on 300-500MWh, ja seda juhtubki veeebruaris, aga tarbimine on ikka 1000-1300 MWh juures. Ja tuletame nüüd kooris kõik ilusti meelde, millal hakkas elektri hind arutult tõusma??? MILLAL hakati elektrihinda Riiklikult abikorras kompenseerima? VEEBRUARIS!!! Sealt läks hind juba vaat et "vabalangusse". Jutt oli veel ka Norra vähesest veevarust.
See ajuvabadus seal "Planeeritud tootmine"??? Ainus aeg selles 5-kuuses ajavahemikus, kus asi oli enam-vähem, oli detsembri viimane dekaad 2021. Tootmine ja tarbimine olid peaaegu tasakaalus ka päevade sees tundide lõikes. Ja mis on all kirjas:
Tsitaat:Korrigeeritud tegeliku tarbimise ja tootmise arvestusmetoodikat viisil, et ka hajatootmine oleks arvestusse kaasatud. Ajaloolised andmed on tagasiulatuvalt korrigeeritud alates 2021-01-01 vastavalt uuendatud metoodikale.
See on liiga lühike aeg statistikaks meiesugustele. Eks ole kusagil ka vanemad andmed aga siis polnud jälle niipalju parke ja tuugeneid. Saame ainult ilmaolusid vaadata ja hiromantikaga tegeleda, et "mis oleks olnud". Ega energeetikud tegelevad sama asjaga, tuuleandmeid tuugenite kõrgustelt on kogutud ju ka tuugenite eluea ajal. Päikeseenergia on aga suhteliselt täpne ja konstantne suurus. Mida veel me ei tohi ära unustada: kõik naabrid on samas seisus ja puudujääki ei kata meile keegi. Nii radikaalselt need ilmaolud ka erinema ei hakka et Eestil on sitaks tuult ja Päikest aga Läti ja Soome on energiapuuduses. Sealt "Börsil" lihtsalt ei hakkagi kaupa olema ja midagi polegi müüa ega osta! Põhjamere tuuled ja elekter meieni ei jõua, nagu ka Vahemere äärne Päike ja sealne elekter.