15-11-2023, 16:48 PM
(Seda postitust muudeti viimati: 15-11-2023, 19:12 PM ja muutjaks oli PlyVal64.)
(15-11-2023, 16:11 PM)MeelisV Kirjutas: Enne kui hakkate midagi kupeldama (võta see ja pane teine) võiks teada saada mis on selle ruumi vajadus.Kõik õige, sestap ma toon alati sisse arvutustes 24/7 pideva kulu! Vajaduseks märgiti 15 kraadi. Tellisseinad ja muud jutud tähendavadki massiivseid piirdeid, mida on lihtsam soojana hoida kui soojaks kütta. Soojana hoidmisel on mitu võimalust ja kõik kulutavad ikkagi energiat. Midugi on efektiivseim soojuspump ja selle energia talletamine suure energia"mahukusega" materjali aka tellis ja betoon. Kahjuks ei ole tihtipeale muundamine ega ka talletamine võimalikud, siis järgmine ongi infrapunakiirgusega neid soojas hoida ja lasta neil endil õhku tagasi soojendada. Puhas elektriradikas ka, see on kolmas oma efektiivsuselt sest ei vaja mingit välisõhku. Umbse ruumi küttekulu ehk soojashoidmise kulu on otseelektriga üliväike. Niipea kui tekib õhuvahetus, lähevad kulud üles ja efektiivsus langeb kuni kõige raiskavama saunaahjuni. Nii ongi töökoja puhul "umbsus" hea. Õhuvahetuse tekitad tarbimise ajaks sest üldjoontes seal mingit niiskust ei ole. Aga soojustagastusega rekuperaator pole ka suur kulu ei osta ega jooksutada. 2W kulutab aastas 4.40€ eest elektrit
Saab teada nt. testides kasvõi rendist võetud el puhuriga vms.
Gaasipuhureid on ka selliseid mis põlemisega seotud õhud vahetab õuest ja õue tagasi. Seega ei võta ruumist ja ei puhu niisket ruumi tagasi.
Lisaks märkus, et suured massiivsed külmad piirded ei soojene nipsust. Ja lastes ruumi 5 päeva jahtuda ei ole 6. päeva hommikul nt. tunniga mugav seal olla.
Kindlasti mitte passivse radikaga.
Seega oleneb asi ikka vajadusest ja eeldustest.