Tuvastamine- Tuletõrjeauto
#1

Nüüd on siis rohkem pilte tollelst raamist mille ma metsast ära vedasin, mudast puhastasin ja tuulduma jätsin. Metsa jäid veel kabiin millest oli väga vähe alles ja plekk oli juba üli õhuke ja poritiivad mis olid ka juba sellised pehmemad. Veel oli seal ukse lukk ja üks uks kabiini küljes. Nendest tulevad pildid hiljem.
Tegu on Eestiaegse tuletõrjeautoga ja kuulus Ida-Virumaakonnas asuvale Maidla vallale. Kohalike jutu järgi olid seal varem olnud all veel sillad ja mootorgi peal. Kui mina esimest korda seda autot nägin oli 1990-ndate algus ja siis oli igatahes sellest alles täpselt niipalju kui praegu, aga ta oli teistpidi seal, mul on üks \"seepikarbiga\" tehtud pilt talvel ja seal on näha milline ta varem oli aga kahjuks pragu ei saa pilti arvutisse panna aga küll sellega jõuab.
Üldse oli see auto seisnud seal juba siis kui minu isa veel noor oli, st. juba 30 aastat kindlasti. Oli juba raamini maa siis vajunud ja tuli välja kaevata. Maa oli seal väga niiske, lausa märg kuna oli peaagu jõe tasemega peaagu ühel kõrgusel. Kabiinil enam numbriplekki küljes ei olnud, kahjuks. Ära sai toodud metsaveo traktoriga ja isegi selll oli raskusi selle tõstmisega.
Mõõtsin mõned põhikohad ära: laiuse, pikkuse ja veel midagi. Mõõtmise tulemused on sellised: pikkus 5300mm, laius 750mm ja tagumiste vedrude laius on 1080mm. Kui on veel midagi vaja mõõta siis öelge, lähen marsti maale ja siis möödan mida vaja? Oskab keegi midagi öelda mis auto margiga võik tegu olla, isa arvab et tegu on kas USA või Saksa päritolu masinaga, kuigi välistatud pole ka muud tootjamaad. Tol ajal ju tehti nii: osteti auto, ilma kastita ja siis koha peal ehitati peale see milleks parasjagu vajadus oli, nii et tehasest tulles oli ikkagi tegemist tavalise veokaga mitte kohe tuletõrjeautoga. Oskab keegi täpsustada? http://www.automoto.ee/gallery/album09
Vasta


Sõnumeid selles teemas
Tuvastamine- Tuletõrjeauto - Autor: Martti - 24-08-2004, 21:34 PM



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne