14-11-2024, 19:52 PM
(14-11-2024, 18:39 PM)honkomees Kirjutas: Tegelikult on siis mu jaoks hoopis automaksu teemaga servapidi haakuv küsimus: Kuidas saavad sugulased, lapsed vm pärijad kätte kadunukese nimele saadetud elektroonilised arved jms dokumendid.
Paberil tulnud arve sai avada ja ära maksta aga kas digivärgi puhul peab palkama kõvema itimehe, kes kadukese arvuti/postkasti jne lahti muugib? Muidu koguneb igasugu elektri jt arveid nii et koos viivistega ei jõua pärijad enam ära maksta.![]()
Alati ei pea kadunuke olema puruvana, kelle arvetega enamasti lapsed või muidu hooldajad tegelevad vaid ka suht noored inimesed lähevad hauda, lisaks terviseprobleemidele juhtuvad ka õnnetused jne.
Isiklikult ei tahaks lastele sihukest probleemi jätta aga mis ennetavalt teha?
Ma pakun, et liiga keeruliselt ei pea ka mõtlema. Iga arvet/koormist väljastaval asutusel on ju olemas klienditeenindus. Eeldatav(ad) või juba teada pärija(d) võtavad ühendust, räägivad loo, esitavad vajadusel surmatunnistuse ja peaks selle asjaga ühele poole saama. Vajadusel tuleb enne ka notariga suhelda pärimistunnistuse asjus. Seda muidugi eeldusel, et pärijad soovivad asjaga ühiselt tegeleda.
Võõra arvuti kräkkimisega ei peaks endast lugupidav inimene tegelema hakkama, jäägu see kriminaalide pärusmaaks.
Ennetavalt saab teha nt testamendi.
Targemad parandavad/täiendavad.