üks ilusamini taastatud Pobisid
#16

urr Kirjutas:Käisin ka Tondi akupoes, aga neil oli seal ainult mingeid 6- voldiseid Sõmeru akusid. Ja nad ei paistnud seal ise ka teadvat, et millal, milliseid ja kas üldse midagi veel sealt Sõmeru akust juurde saadetakse.

Pobi akuga ei ole/olnud mitte see probleem, et asi on välimuses (polüetüleenkorpuses), vaid see, et Vene aja lõpul ei olnud saada Pobile sobivate mõõtmetega/ampreaazhiga akut. On ju Pobil akualus mõõtmetelt üsnagi väikene ning selle peale peab ära mahtuma küllaltki arvestava amperaazhiga (54 Ah) aku. Omal ajal neid (st marki &-CT-54 isendeid) N. Liidus tööstuslikult toodeti, kuid Pobide arvu vähenedes oli selle hankimine järjest raskem.

Minu poolt nähtud Pobidel on üle kahe kolmandikul isenditest igatahes akualus seetõttu ümber ehk suuremaks tehtud, st vasakule pikemaks ja ette laiemaks, et ta mahutaks \"tavalisi\" ehk suuremaid akusid. Alles hiljuti õnnestus mul omandada algne, tehases stantsitud akualus (isetehtud suuri aluseid on mul laoruumis 3-4 või isegi enam).

Kaasajal muidugi ei ole polüetüleenist väikese aku hankimine probleem, mis mahuks kenasti Pobi algsele alusele. Kuid... ma kahtlen, kas Sõmerus või mujal tehakse ilma spetsiaalse tellimiseta n.-ö. \"igaks juhuks\" Pobi mõõtmetega 12-voldist ehk siis \"kuuepotsulist\" akut.

Pigem on reaalsem variant koguda kõikide Eesti pobihuviliste poolt kokku mitmeid tellimusi, otsida kolikambritest välja vanad sulfateerunud, kuid tervete korpuste/purkidega Pobi akud ning viia need akutehasesse. Ma usun, et ehk nad võtavad seal väikepartii ette, et teevad vanadele korpustele uutest plaatidest taas akud sisse.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 185 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9, oleme septembri lõpuni avatud L.P 11-18
Vasta


Sõnumeid selles teemas
üks ilusamini taastatud Pobisid - Autor: valdo - 22-03-2004, 13:08 PM



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 3 külali(st)ne