#14

Mossemees Kirjutas:... pole ma kuulnud, et kui sõduritel lahingute vaheajal igav hakkas, et siis maasturimehed läksid niisama mööda võsa offroadima, GAZ-aiai\'d tegid burnouti ja dragrace\'i ja tankistid korraldasid romuralli Smile) Tol ajal oli auto ikkagi tööriist ja keegi ei tulnud selle pealegi, et võiks niisama lõbu pärast sõita ja kallist bensiini raisata. Sellise nalja eest oleks karistuspataljoni saadetud...

Väga leebelt arvad Teise Ilmasõja aegsest N. Liidu armee korrast ja reeglitest. Säärane tegu (kui see oleks ülemustele teatud kontekstis ette kantud) oleks hoobilt kahjurluseks tituleeritud ja sõjatingimustes oleks jalamaid lähemal kraavipervel maha lastud. Nt NKVDlastest tõkkesalkade poolt, kes liikusid iga rindeüksuse sabas.

Samas olen ma kindel, et kohalike ülemuste nõusolekul ja initsiatiivil tehti õppesõitude ja treeningsõitude käigus nii mõndagi Sinu mainitu sarnast - keegi meist pole sündinud autojuhiks ja eriti halöbades tingimustes sõitma. Oleneb ju vaatajast ja vaatenurgast, mida selles näha.

Sorry, et veidi offtopic.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 185 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9, kuni 18. maini 2025 oleme avatud eelneval kokkuleppel
Vasta


Sõnumeid selles teemas
GAZ-64 - Autor: jurka - 03-09-2004, 11:17 AM



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne