mida ja kust otsida asju koduseks värvimiseks?
#2

Erik Kirjutas:Kui metall pind on lihvitud metallini, siis on vaja sinna peale kanda mõnda hapet mis roostet ja mustust hävitab. Kust saada odavalt roostesurma?

Flora oma, pisike pudel 25 kr/tükk. Mögi 2x peale ja lase kumbki kord 4-6 tundi seista; iga 2 tunni tagant vett peale piserdades. Olen kasutanud seda võtet

CRC jm firmade omad ka olemas aga palju kallimad. Toimeaine sama (ortofosforhape).

Erik Kirjutas:Kui pind on puhas, siis krunditakse pind. Millist krunti kasutada ja kust seda saada võib?

Kuna raami ma pahteldama ei hakka, siis tulebki vast värvimine. Millist värvi osta ja kust osta? Parem on vast ikka eelistada odavatele aerosoolidele kahekomponendilist potivärvi?

Krunt ja värv peavad üksteisega sobima. Palju on foorumis eri markidest juttu olnud. Mina olen kasutanud kasutaja Ints soovitusel firma DeBeer värve ja seni on vaid häid sõnu öelda. Paar jalgrattaraami on jõudnud läikeni ehk siis lõppvärvini. Kes Võhmas oli suvel jalgrattaåuritusel, siis neile teadmiseks - minu Corvette (jalgratas, mitte sportauto Wink ) oli sellega värvitud.

Erik Kirjutas:Kui keegi on koduselt midagi värvinud, siis äkki oskab soovitada, et millega teha ja kuidas parem tuleb. Värvi juures on üpriski tähtis värvi tugevus, et ta iga kokkupuute korral maha ei tuleks nagu teeb seda odav aerosoolvärv.


Kompressor ja miski normaalse taseme püstol peaksid ikka olemas olema. Muidu ei saa.


Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 185 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9, oleme septembri lõpuni avatud L.P 11-18
Vasta


Sõnumeid selles teemas



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne