Muu rahva suhtumine vanatehnikasse ja nende omanikesse
#55

Lisaks omalt poolt ka mõned silmapaistvamad laused, mida oma tuttavate-sugulaste-sõprade-töökaaslaste käest kuulnud olen:

* Miks sa selle risu omale ostsid, sul ju on juba auto!
* Ei tohi vanu autosid kokku osta, nendega sa tõmbad omale häda kaela! Need vajavad ju remonti jne.
* Ma kuulsin, et Euroopa Liiduga liitudes peab vanu autosid vanarauda viies peale hakkama maksma. Äkki jõuad veel enne.
* Mis sa nendest rontidest kokku ostad, selle raha eest saaksid omale ju sõitva auto!
* (Kui igapäevasõiduauto VW Golf Mk1 \'82 vahepeal torises) Siit moraal: milleks viis autot, kui ükski neist ei sõida?
* Tead, ma kuulsin, et EMEXil on mingi kampaania, veavad tasuta vanu autosid minema...

Ma ei mäleta, et ma oleks kunagi kellegi hobi kritiseerinud. Igal lollil oma lõbu, nagu öeldakse. Samas ikka ja jälle kuulen kriitikat omaenda hobi aadressil. Oma visioonide selgitamine on enamasti sama otstarbekas kui peaga vastu seina jooksmine. Loomulikult see tekitab trotsi n.ö. \"normaalse\" inimese vastu, kes arvab paremini teadvat, mida mina oma aja ja rahaga peaks või peaks mitte tegema.
Tõenäoliselt mängib siin suurt rolli tänapäeva tarbijaühiskonna mudel, mis sisendab inimestele, et igat toodet pead sa kasutama ainult niikaua, kuni see töötab riketeta / on parajasti moes / ei ole \"moraalselt vananenud\" (keegi võiks mulle kunagi selgitada, mida tähendab \"moraalselt vananenud\" ja kes seda otsustab, millal miski sellesse kategooriasse satub). Kui toode ei vasta \"nõuetele\", siis viska minema ja osta uus. Samamoodi ei saa tavainimene aru, et keegi võiks olla huvitatud vanast tehnikast, sest see ju ei vasta \"nõuetele\"; ju on antud inimene (fanaatik, kollektsionäär) lihtsalt eluvõõras ja vajab \"õigele teele pööramist\"...
Vasta


Sõnumeid selles teemas



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne