Probleem Planeta käigukastiga
#4

kui sul mootor ise lahti ei ole, siis ei saa seda küll kasutada, aga on olemas hea nipp planeta käigukasti kontrollimiseks. nimelt tuleb parem karteripool eemaldada ja vasaku poole ning käigukasti kaane vahele panna torud (mille pikkus on sama, mis parema karteripoole paksus). nii saad visuaalselt veenduda, et kõik hammasrattad hambuvad õigesti. jupiteril ja spordil seda teha ei saa, sest neil pole käigukastil eraldi kaant. selle vastu aitab see, et võtad ühe rimaka karterikomplekti ja lõikad sellele üles ja alla avad sisse. jällegi selleks, et kontrolli teha. parim lahendus see küll pole, sest karterid ei pruugi küll alati 1:1 sarnased olla, aga sedagi on võimalik kontrollida ja reguleerida lisaseibidega.

lisaseibidest veel niipalju, et vaevalt sul õnnestub lahtivõtmisel alati fikseerida, kust need seibib täpselt pudenesid. ja ega neid tehases (või eelmise omaniku garaažis) ka alati õigesti pandud. seetõttu ei jäägi muud üle, kui kontrollida ja katsetada.

lisaks võib sul olla probleeme käigukasti laagritega. kui need kuluvad, tekib arvestatav teljesuunaline loks. samuti saab laagrite nihutamisega asja parandada, pannes laagri ja laagrikaane vahele seibe. mina olen nii teinud, et kui käigukast koos, siis olen laagrid mõõdukalt teljesuunas vasti võlli löönud. siis väike kops tagasi, et pooma ei hakkaks ning siis niipalju seibe laagri ja kaane vahele, et laager enam ei loksuks.
Vasta


Sõnumeid selles teemas
Probleem Planeta käigukastiga - Autor: JyrkaEE - 11-06-2005, 21:17 PM



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne