iz pl 5 ei kogu kiirust
#1

Tere,
Probleem siis järgmine, et sügisel ostsin endale käigukastirikkega Iz planeta viie, natuke sai sõidetud, aga kuna puudus teine käik, otsustasin talveremondiga alustada. Kuna oli võimalus Venemaalt asju saada, tellisin uue käigukasti, sidurimängu ja K-68 karburaatori. Nende paarikümne kilomeetriga, mis ma temaga sügisel sõitsin, jäi mulje, et tuurid on 90 km/h juures liiga kõrged, üsna makasimaalsed ja voorte otsa kimades (elan Tartumaal) hakkas kiirust kaotama. Mõtlesin, et selle mure lahendab äkki k-68 ja endise 18 veohamba asemel 21 hammast.
Kevadel lõi aga reaalsus latakaga näkku, kui iz vastutuulega 70-80 km/h tegi, ja vooredel langes üldse kiirus kohati alla 70 km/h. Mõtlesin, et viga äkki siis liiga kiires ülekandes ja panin 19 hambalise veohammasratta, aga isegi sellest midagi paremaks ei muutunud. 21 hambaga oli vähemalt see hea, et kolmanda käiguga sai kuni 90 km/h lasta, aga neljandaga langes kiirus 80-ni. 19 hambalisega, aga ei jõudnud kah midagi erilist minna, kuigi natuke parem oli, miinuseks oli jälle see, et neljas käik hakkas ikka voortel koolema ja kolmas käik oli liiga aeglane, et sellega seal (maanteel) sõita.
Timmisin k-68-sat, aga midagi märkimisvärset ei juhtunud. Panin siis vana K-62 tagasi, mootori töö muutus ühtlaseks, kadus detaonatsioon, mis muidugi oli kõige positsiivsem, aga kiiruslikud võimed jäid enamvähem samaks. Mõtlesin, et las siis olla, äkki peabki nii olema. Aga, kui nüüd kahekesi sai sõidetud, märkasin, et mootort külmana läheb normaalselt edasi, aga kui soe, siis langes kiirus 60-70 km/h vahele. See viskas juba eriti üle, krt sõida nagu punnvõrriga. Visin, siis silindri puurimisse ja esimene remont sisse, mõtlesin, et nüüd on probleem lahendatud, kuna tsikkel on sõitnud 30 000 km ja vanade rõngaste lukkupilud olid juba 2 mm.
Täna sain tsikli kokku, aga mida pole, on minek. Algul sõitsin rahulikult, lasin jahtuda jne, töristasin nii 70-ga, lõpuks mõtlesin, et vaatan, kas on ka midagi muutunud, keerasin rutska põhja, oma pool gaasi oli varu, aga midagi ei juhtunud, kiirus jäi ikka 70 km/h peale ja mootor tuure ei kogunud. Seda siis vana karpaga, pärast proovisin k-68-ga aga see detoneeris jätkuvalt, olenemata segu rikkusest jne. Üldiselt olen nagu uue mootori juba ehitanud, aga midagi muutunud ei ole, äkki oskab keegi selle pika juttu peale nõu anda?
Vasta


Sõnumeid selles teemas
iz pl 5 ei kogu kiirust - Autor: ints86 - 19-06-2005, 18:37 PMKasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne