Autode ümberehitused ja registreerimine
#12

Jah, vabandust valts, ma läksin natuke leili, vastasin kõigele korraga ja ei pannud täpseid viiteid juurde.

Minu mõte on see, et kõik, kes on midagigi normaalset valmis ehitanud (Leivategija toodang, Rex, mõlemad Cobrad, Estfieldid, kaasa arvatud üsna hullumeelne V8-Estfield) on need ka registrisse saanud. Võib-olla mitte kõige otsemaid teid mööda, aga siiski. Lada pole ametlikult sellisena registris ja mina isiklikult seda sinna ei laseks ka, kuna siis on sekundiga ARKi ukse taga järjekord teismelisi, kes on sarnase püssi käepärasest kraamist kokku visanud ja täie õigusega registrisse võtmist nõuab.

Mpower, kõik auto ehitamiseks vajalikud nõuded on kirjas selles dokumendis: https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=907638 . Viide sinna on ARKi lehel olemas. Probleem minu hinnangul puudub.

Mina läksin omal ajal oma Lotus Seveni replica ehituse plaaniga ARKi tehnoosakonda, võtsin kaasa raami joonised ja kirjelduse sellest, mis juppe ma kasutada kavatsen ning võeti kenasti jutule, seletati mis asjad peavad kindlasti superkvaliteediga olema ja mis asju niiväga ei vaadata, patsutati õlale ja sooviti edu. Ja seda hoolimata sellest, et ma sel hetkel (4 ja pool aastat tagasi) vaevu eristasin karburaatorit diferentsiaalist. Hiljem, ehitamise käigus, helistasin ma otse töökojast mitmeid kordi tehnoosakonda, kirjeldasin neile mingit mu ees olevat pooleli olevat juppi (näiteks roolivarrast) ja küsisin, mis moodi seda tegema peaks et nõuetele vastaks. Alati anti kenasti nõu, ei mingit probleemi. Kahjuks olin ma ise vuss, ei saanud asja valmis, aga ARKi taha see asi nüüd küll ei jäänud. Mpower ja mitmed teised viskavad jälle püssi enne põõsasse, kui üldse midagigi teinud on, kuna "nagunii ei saa arvele". Kui ehitamisega isegi algust ei tehta, siis ei saa jah arvele Smile

See ei ole ka vabandus, et "polnud võimalust kohale minna". Ka Vilsandilt Tallinna sõit on võrreldes ehitamise endaga mikroskoopilise keerukusega tegevus. Kui ei viitsi, siis pole mõtet selles teisi süüdistada.

Ja nagu ma kuskil juba maininud olen, pole ma märganud et kellelgi on kuskil mingi elu kõva rod või custom viimse kruvini valmis ja garaazhis kasutult seismas, kuna ARK ei anna numbreid. Ehk enne tuleks ikka korra vette ronida, kui kurtma hakata, et liiga külm ja märg on.
Vasta


Sõnumeid selles teemas
Autode ümberehitused ja registreerimine - Autor: nymmik - 30-12-2005, 16:30 PM
RE: Autode ümberehitused ja registreerimine - Autor: Jesper - 30-12-2005, 16:45 PM
RE: Autode ümberehitused ja registreerimine - Autor: Mpower - 30-12-2005, 18:38 PM
RE: Autode ümberehitused ja registreerimine - Autor: valts - 30-12-2005, 18:45 PM
RE: Autode ümberehitused ja registreerimine - Autor: Martti - 30-12-2005, 20:24 PM
RE: Autode ümberehitused ja registreerimine - Autor: Jesper - 30-12-2005, 20:55 PM
RE: Autode ümberehitused ja registreerimine - Autor: Jansa - 30-12-2005, 21:23 PM
RE: Autode ümberehitused ja registreerimine - Autor: valts - 30-12-2005, 21:34 PM
RE: Autode ümberehitused ja registreerimine - Autor: Mpower - 30-12-2005, 21:39 PM
RE: Autode ümberehitused ja registreerimine - Autor: Jansa - 30-12-2005, 22:10 PM
RE: Autode ümberehitused ja registreerimine - Autor: Mpower - 30-12-2005, 22:38 PM
RE: Autode ümberehitused ja registreerimine - Autor: Jesper - 30-12-2005, 22:49 PM
RE: Autode ümberehitused ja registreerimine - Autor: nymmik - 12-01-2006, 14:41 PM
RE: Autode ümberehitused ja registreerimine - Autor: zazik - 13-01-2006, 01:54 AM



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne