Vanatehnika Paradiis
#6

Olen mingi juhuse läbi sattunud Soome vanatehnikaklubi liikmeks. Meestel on asi päris asjalik - igal aastal korraldatakse vanatehnika näitus, kuhu tullakse kokku igasuguse tehnikaga, töötava ja mittetöötavaga, tehakse veovõistlust jpm. Süüakse rahvusroogi, vahetatakse vanarauda jms. Kord aastas tehakse väljasõite teiste maade sarnastesse ettevõtmistesse - muuseumid ja muud vanatehnika kogumid eesmärgiks. Ajakiri "Koneviesti" on võtnud südameasjaks tutvustada vanatehnikat ka noorematele põlvkondadele, eestvedajaks mees, kes siiamaani harib vahel põldu 28 aastast pärit Fordsoniga ja lõikab vilja pisut uuema jörekveetava kombainiga :-) Muidu teeb tööd ära Belarussidega muuseas.. Mõtlesin, et võiks ju mingil moel kontakte luua.. Kui keegi on huvitet, siis www.masinistit.com on nende kodukas. Mul endal keeleprobleem, no ei tea seda soome keelt. Mul endal ka üks Fordson õue peal, aastast 58, mootor 62 a. Perkins, praegu küll laiali, aga kui katuse alla saan, siis saab varsti ka hääled sisse :-) Varju alla paigutamine - see on probleem igal pool - kui keegi eest ei vea, ega siis asja ka saa. Ka mujal maailmas asi rohkem entusiastide najal töötab, kus on rohkem võimalusi, seal on paremas seisus asi, kus pole, seal pole. Meil ongi vist ainult üks suurem muuseum, Ülenurmes, aga seal põllumajandustehnika ja ka ruumipuudus... Ja nii ongi rariteedid kuurides seismas ja keegi neid ei näe.
Vasta


Sõnumeid selles teemas
Vanatehnika Paradiis - Autor: zyndapp666 - 30-12-2006, 15:18 PM
RE: Vanatehnika Paradiis - Autor: Tsiklimeister - 15-01-2007, 23:58 PM
RE: Vanatehnika Paradiis - Autor: unimüts - 16-01-2007, 00:44 AM
RE: Vanatehnika Paradiis - Autor: oxygen - 16-01-2007, 00:37 AM
RE: Vanatehnika Paradiis - Autor: muuseumipapa - 16-01-2007, 00:58 AM
RE: Vanatehnika Paradiis - Autor: Pillar - 02-02-2007, 23:56 PM
RE: Vanatehnika Paradiis - Autor: Pillar - 03-02-2007, 00:01 AM
RE: Vanatehnika Paradiis - Autor: Sillu - 03-02-2007, 00:25 AM



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne