Välismaa filmi kompanii vajab tehnikat Mis siis tegelikult toimub???
#13

Vanasti töötas Tallinnfilmis reksvisiitorina tädi Pille, kel olid korralikud kaustikud kõikide vanatehnikaomanike kontaktandmetega ja lisaks oli eraldi lahtrisse märgitud ka omaniku meelsus, et kas ta laseb kedagi teist rooli, kas ta on nõus ka faðisti mängima ja nii edasi. Ehk siis eksponaatide kasutamine toimis korrektselt olenemata sellest kas filmi tegi Tallinnfilm, Mosfilm, Lenfilm või kasvõi Dovzenko nimeline stuudio.

Tänapäeva kohaliku areaali filmide juures kiputakse tihti ära unustama, et lisaks näitlejatele on staare ka filmis esineva tehnika hulgas (KITT, A-rühma GMC, Batmani auto jne). Staarid tahavad aga staarimoodi suhtumist. Eesti on muidugi väiksem ja väga staaritseda ei õnnestu. Mina aga hoolimata Eesti väiksusest pean ennast juba staariks filmides tehnikaga osalemise alal ja mina eeldan, et reþissöör helistab mulle ise, mitte ei suuna mind ühte patta lehekuulutuse kaudu otsitava kolaga. Mina tahan, et minuga arutletaks tehniliste nüansside üle ja soovi korral ma tahan teha ka täiendusi käsikirja, vähemalt sellesse ossa, mis puudutab vanatehnikaga seotud nüansse. Ma tahan vähemalt aasta ette teada, mida minult tahetakse, siis ma saan ka ise "rolli sisse elada" ja tehnikat sobivaks sättida. Ehk siis kokkuvõttes tahan mina, et REþISSÖÖR ise ütleks mulle, mida ta minu käest tahab või minult ootab.
Reþissööridest on Eestis kolm kindlat tegijat, kelle filmides osalemise eest olen valmis ka ise peale maksma. Ma nende nimesid ei ütle, muidu nad peavad mind liiga odavaks "tehnikastaariks". Kas raha makstakse või mitte, polegi oluline, läbirääkimisi oleks ikka vaja pidada ja nüansside üle arutleda. Hea kunstilise kujundi nimel oleks valmis ka lõhkuma tehnikat. Kui mulle Tarantino (välismaa reþissöör) helistaks ja leiaks, et Tðaika katusele keeramine kahe duubliga oleks hea kujund ja päästaks filmikunsti kõrgemale tasandile, siis ma seda ka teeks. Suurema duublite hulga puhul tuleks muidugi sõbrad appi võtta.
Seniks tuleb parema puudumisel leppida multifilmide tegemisega...

Ehk siis tore ju on kui organiseeritakse filmivõtteid ja reisitakse välismaale, kusagilt peavad ju suured rollid alguse saama. Ega siis igale ühele ju ei helista Spielberg ja ei ütle, et "kuule, võta oma aerud, teeks paadi uputamisest pikema kino". Kallid foorumi kasutajad peavad Tallinnfilmi tädi Pille asemel nõustuma tänapäeval Eestis Tsiklimeistri filmitehnika vahendamisega, et üldse kusagile jõuda. Ainult suurtel staaridel tasub loota sellele, et nendega otse ühendust võetakse, ja mingil hetkel ehk enam ei võeta ja leitakse uued staarid.

Tõnu Piibur
5116265
Vasta


Sõnumeid selles teemas
Välismaa filmi kompanii vajab tehnikat Mis siis tegelikult toimub??? - Autor: robi - 07-12-2008, 02:11 AM
RE: Välismaa filmi kompanii vajab tehnikat Mis siis tegelikult toimub??? - Autor: miilits - 07-12-2008, 03:53 AM
RE: Välismaa filmi kompanii vajab tehnikat Mis siis tegelikult toimub??? - Autor: jurka - 07-12-2008, 13:43 PM
RE: Välismaa filmi kompanii vajab tehnikat Mis siis tegelikult toimub??? - Autor: mesamees - 07-12-2008, 18:31 PM
RE: Välismaa filmi kompanii vajab tehnikat Mis siis tegelikult toimub??? - Autor: miilits - 08-12-2008, 06:47 AM
RE: Välismaa filmi kompanii vajab tehnikat Mis siis tegelikult toimub??? - Autor: Regardman - 08-12-2008, 09:14 AM
RE: Välismaa filmi kompanii vajab tehnikat Mis siis tegelikult toimub??? - Autor: robi - 08-12-2008, 11:02 AM
RE: Välismaa filmi kompanii vajab tehnikat Mis siis tegelikult toimub??? - Autor: Aspelund - 08-12-2008, 11:30 AM
RE: Välismaa filmi kompanii vajab tehnikat Mis siis tegelikult toimub??? - Autor: Tsiklimeister - 08-12-2008, 12:09 PM
RE: Välismaa filmi kompanii vajab tehnikat Mis siis tegelikult toimub??? - Autor: mesamees - 08-12-2008, 12:20 PM
RE: Välismaa filmi kompanii vajab tehnikat Mis siis tegelikult toimub??? - Autor: stihl - 08-12-2008, 13:25 PM
RE: Välismaa filmi kompanii vajab tehnikat Mis siis tegelikult toimub??? - Autor: robi - 08-12-2008, 13:14 PM
RE: Välismaa filmi kompanii vajab tehnikat Mis siis tegelikult toimub??? - Autor: Väravamehaanik - 08-12-2008, 13:54 PM
RE: Välismaa filmi kompanii vajab tehnikat Mis siis tegelikult toimub??? - Autor: nymmik - 08-12-2008, 14:24 PM
RE: Välismaa filmi kompanii vajab tehnikat Mis siis tegelikult toimub??? - Autor: heikson - 08-12-2008, 19:45 PM
RE: Välismaa filmi kompanii vajab tehnikat Mis siis tegelikult toimub??? - Autor: must - 08-12-2008, 22:26 PM
RE: Välismaa filmi kompanii vajab tehnikat Mis siis tegelikult toimub??? - Autor: pkuldsaar - 08-12-2008, 21:51 PM
RE: Välismaa filmi kompanii vajab tehnikat Mis siis tegelikult toimub??? - Autor: helitehnik - 13-12-2008, 06:35 AM
RE: Välismaa filmi kompanii vajab tehnikat Mis siis tegelikult toimub??? - Autor: Kuban - 15-12-2008, 15:32 PM
RE: Välismaa filmi kompanii vajab tehnikat Mis siis tegelikult toimub??? - Autor: valdo - 15-12-2008, 15:58 PM
RE: Välismaa filmi kompanii vajab tehnikat Mis siis tegelikult toimub??? - Autor: dad - 10-01-2009, 22:15 PM
RE: Välismaa filmi kompanii vajab tehnikat Mis siis tegelikult toimub??? - Autor: robi - 11-01-2009, 01:42 AM
RE: Välismaa filmi kompanii vajab tehnikat Mis siis tegelikult toimub??? - Autor: Red Baron - 28-01-2009, 15:33 PM
RE: Välismaa filmi kompanii vajab tehnikat Mis siis tegelikult toimub??? - Autor: mossepower - 28-01-2009, 19:26 PM
RE: Välismaa filmi kompanii vajab tehnikat Mis siis tegelikult toimub??? - Autor: Red Baron - 28-01-2009, 22:08 PM
RE: Välismaa filmi kompanii vajab tehnikat Mis siis tegelikult toimub??? - Autor: Sm. Volgahuviline - 30-01-2009, 04:30 AM
RE: Välismaa filmi kompanii vajab tehnikat Mis siis tegelikult toimub??? - Autor: splint - 31-01-2009, 06:45 AM
RE: Välismaa filmi kompanii vajab tehnikat Mis siis tegelikult toimub??? - Autor: emsa - 31-01-2009, 16:20 PM



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne