Projekt: JuMZ EO 2621 - Lapik
#1

Et kõik ausalt ära rääkida, siis peab alustama algusest. Ehk siis sellest, et preili juhataja emme tahtis oma majja kolida. Maja jaoks on koht olemas, aga hoonestus jääb pigem tagasihoidlikuks. Seega ei jäänud mul muud üle, kui klassikalised sõnad: "Jah, Kallis. Kohe, Kallis"
Et ka minu käed ei sobi tavalise labidaga hästi kokku, siis olen proovinud mitut erinevat motoriseeritud labida varianti. Miniekskavaator hämmastas mind oma kiiruse ja manööverdusvõimega, aga tõstevõime jäi tema väikesest kaalust tulenevalt tagasihoidlikuks. Metsatõstuki greiferi järel peab jälle maru palju rehaga käima...
Ja kuna siin on Jumzid popid ja ka nende soetusmaksumus on mõõdukas, siis saigi seda teed mindud. 
Ja nagu tellitult, helistas üks hea tuttav härra Jõhvi lähedalt et tema üks tuttav hakkab varsti traktoreid vanarauda viima. Lendasin siis ruttu kohale, et äkki saab midagi enda T40 külge. Läksin kohale ja ennäe - lisaks T40-le oli seal ka üks täiesti komplektne jumpstükk. Hind oli ka soodne - pidid nad ju kaalule minema. T-40 sai heale sõbrale.
Pidasin ka preili Juhataja emmega aru ja nii otsustasimegi Jumz'i ära tuua. Saab maal kasutada erinevateks majapidamistöödeks ja kui kunagi kaheks aastaks juba seisma on jäänud, siis võib mõelda ka edasimüümisele.
Aga traktorist endast: 
Seisukord: Kasutatud, päris palju. Peale armatuuri vasaku küljepleki muid puuduvaid detaile ei märganud
Töökord: Töötab, traktor sõidab, pealisehitus toimib. Treilerile sõitis ise

Esimeses järjekorras vaja tegeleda roolivõimendiga, tekitada pidurid, remontida paar silindrit (vaja teha uued sääred ja vahetada tihendid) ja vahetada kopa voolikud. Esisild omab ka keevitusega tehtud parandusi, seega eelistan ka selle sõlme asendada.
   
Omanikuvahetuse saab ka varsti tehtud ja siis läheb tõsisemaks tööks
Vasta


Sõnumeid selles teemas
Projekt: JuMZ EO 2621 - Lapik - Autor: Lapik - 15-04-2018, 23:07 PM
RE: Projekt: JuMZ EO 2621 - Lapik - Autor: Tehnikamees - 16-04-2018, 22:08 PM
RE: Projekt: JuMZ EO 2621 - Lapik - Autor: HMP - 17-04-2018, 19:38 PM



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne