Kuidas TÜRAMU teadlased Vändra Konsumi juures välitöödel käisid
#1

Nagu alustavad omi luiskelugusid paljud selle žanri meistrid - alates Salu Juhanist ja Kärna Ärnist ning lõpetades ksf! Raudpatsiga - siis et kõik ausalt ära rääkida, pean alustama sellest, et ühel kenal päeval ühe hoopis teise Konsumi juures oli meestel aktiivse puhkuse sisustamiseks kasutada ajakiri "Imeline ajalugu". Kust ja kuidas ta sinna sattunud oli, seda mina ei tea, aga kuna seal liigub (seisab, istub ja pikutab) väga mitmekülgsete huvide ja veidrustega inimesi (mehi), siis pole midagi imestada. Juhtusin ka mina seda ajakirja lehitsema, et aega parajaks teha (kell oli alles 1/2 10, mis teatavasti on liiga vähe, et midagi asjalikku tegema hakata) ning minu tähelepanu köitis üks artikkel sellest, kuhu kadusid 1941 aasta suvel Vändra valla mootorrattad. Tänase päeva kontekstis oleks korrektne termin - vanamootorrattad. Juhtisin sellele artiklile ka ksf! magister Tii (kes teatavasti on ajakirja "I A" peatoimetaja abikaasa vend) tähelepanu ja magister Tii (kes esindab TÜRAMU teadlaste skeptikute tiiba) otsustas, et seda fakti tuleb kohapeal kontrollida välitööde käigus. Mõeldud - tehtud, seadsime valge kaubiku nina Vändra poole ja peagi tegime esimese peatuse Vändra Konsumi ees parklas. Peab ütlema, et Vändra Konsumi kõrval on Türi Kalevi tänava Konsum nagu R - Kiosk. Lisaks tegi magister Tii kindlaks, et V K juures on vähemalt 3 erineva istitutsiooni teleporteerivat kappi, milledest ühte ta ka sihtotstarbeliselt kasutas, lisaks lunastas ta kaupluselt ühe liitrise mulliga joogi, mina kaubikust ei väljunud. Mind kohutas Konsumi inimtühi ümbrus, ei olnud kauplusse sisenejaid ega väljujaid (va Magister Tii), lõbusatest poodlejatest muruplatsil kaupa degusteerimas, rääkimata. Positiivse külje pealt jäi silma see, et ka Krossi kaupade äri ei olnud Konsumist oluliselt kaugel.  
Peale mõningaid välitööde protseduuride teostamist jõudsime tõdemusele, et intsidendi põhjustanud artikkel oli tõene ja seal toodud faktid leidsid laias laastus kinnitust vaatamata sellele, et see oli fabritseeritud nõukogude pseudoteadlastest juunikommunistide poolt.
Lisaks külastasime ka kohapealset Vanatehnikaliikumise vanemkordinaatorit, kes on  ühtlasi ja juhuslikult ka selle foorumi töötaja. Tema demonstreeris meile lillat ameerika autut Kadilakk 58, rikkes eelmise sajandi Telwini vanapunktkeevitust ja sikuaparaati või -masinat ja pakkus lisaks korduvalt jaanipäevast jäänud õlut, kuid kahjuks pakkumisest kaugemale ei jõudnud, kuna tagasihoidliku inimesena ma 2-l esimesel korral keeldusin viisakalt, aga 3-t korda ei tulnudki.
Kokkuvõtteks tuleb tõdeda, et oli tore vanatehnikaüritus või lausa -sündmus!

(siin peaks nüüd olema artikkel ajakirjast "Imeline Ajalugu", aga kuna olen töö juures vihmavangis (sestap üldse ajaviiteks siia kirjutangi) ja pean täna veel jõudma Abja või Mõisaküla Konsumit konsumeerima, siis praegu või üldse lähiajal (oleneb Konsumitest) ei pruugi seda artiklit siia teemasse jõuda. Või lisab keegi teine 9000-st ksf!-st selle siia! ) Cool
Vasta


Sõnumeid selles teemas
Kuidas TÜRAMU teadlased Vändra Konsumi juures välitöödel käisid - Autor: kass - 31-07-2021, 18:01 PM
RE: Kuidas TÜRAMU teadlased Vändra Konsumi juures välitöödel käisid - Autor: Raudpats - 31-07-2021, 19:03 PM
RE: Kuidas TÜRAMU teadlased Vändra Konsumi juures välitöödel käisid - Autor: kass - 31-07-2021, 19:48 PM
RE: Kuidas TÜRAMU teadlased Vändra Konsumi juures välitöödel käisid - Autor: kass - 31-07-2021, 19:08 PM



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne