Chrysler Sunbeam 1975
#25
Car 

Tere taas. 

   
Põhjanaabri  juurest sai mõned plekid toodud. Kuna neid on ilmselt paarkümmend aastat külmas kuuris hoitud, on kohati pindmist roostet kuid ei midagi hullu. Minu vanade juppidega ei anna võrrelda. Kusjuures - kapott tundus suhteliselt korralik olevat - siis jutt käib vanast kapotist - kuid pärast survekaga õli- ja mudakihi maha pesemist on näha, et rooste on korralikult just seestpoolt närinud ja kohati lausa läbi pleki. 

   

Parem tiib on 76-> mudeli oma kuid erinevus on vaid esitule servas, mis halvimal juhul tuleb vana tiiva küljest lõigata.

Parim leid oli kütusepaak, mis näeb välja, nagu eile valmistatud. 

See projekt ei kipu sugugi nii nobedalt edenema, nagu võiks (see vist ei üllata siin kedagi, eks) Seega jõudsin veel vaid radika eemaldada ning pisut pud-padi veel. Koos voolikutega eraldus ka jupp toru veepumba küljest ning plokisoojenduselement eraldus mängleva kergusega.
   

Algselt olin kindlal seisukohal, et auto tuleb taastada algsel kujul. Üha enam on mulle aga hakanud meeldima Chrysleri omaaegne tuuning, ninmelt 1972 aastal võeti 4-ukseline Avenger GLS , mille mootorit modifitseeriti pisut, tõsteti peale 2 Webwri karburaatorit ning 1,5 mootoriga saavutati võimsus 69KW ja üüratu lütusekulu. Välimus aga on igati sportlik:
   
Hillman Avener Tigerit vlmistati üsna vähe, aluseks nelja ukseline Avenger GL. Nii palju, kui mina tean, pole kaheukselisi kunagi valmistatud Kuid see ei sega mul haududa plaane enda oma selliseks kujundada. Kiitke või laitke kud mulle meeldib. Tigeri tiiba peaks olema võimalik veel inglismaalt saada ning ka kleepsusarja nägin e-bays. 
Mida aga meie armas ARK ütleb, kui autot ette näitama minnes räägin, et tegemist ongi Hillman Avenger Tigeriga. Kuidas nad tõestavad, et ei ole? See, et vanas passis oli midagi muud kirjas, kui kõva argument see on? Liiatigi on näiteks esmane registreerimine märgitud hilisemaks, kui mulle teada olevalt. Seda peaks ju olema võimalik parandada? On kellelgi kogemusi?

Ahjaa.. muidugi, kui Hillman Avengeri tüübikinnitus puudub, siis on vist kogu protseduur nii tüütu, et kas tasub end ära...
Vasta


Sõnumeid selles teemas



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne