Praegustest numbrimärkidest Eestis

PETSS Kirjutas:RAF seerja oli ka aga ühelgi RAFil küljes neid näinud pole.Mulle weel meelde jäänud juba eespool mainitud seeriad nagu VOL, FMC, DMC,VWA ,OPL,SCA,

RAF võib ka veel Lääne-Virumaa seeria jäänuk olla...

www.platepie.com - autonumbritest meil ja mujal
Vasta

XTA Kirjutas:
Oltsberg Kirjutas:Kas keegi sellist asja kah on näinud nagu HUI? Kus ja millal väljastati seeriaid TBO ja AOP?
AOP 2000 sügisel, vähemalt 800-899 ning ilmselt ka 700-799 Paides - 7xxAOP on palju näha uute Ladade peal ning Lada Eesti peakontor asub Paides (varem Aravetel).

Aga 3xxAOP? Mis aastal see võis tulla ja kas see võib kuidagi Tapaga seotud olla?
Vasta

Pärnus on nähtud hõbedast vanemat mersut, 666 YYY
Vasta

Taebla kandis liigub ka üks Seat Toledo numbriga 777 SSS. Mäletamist mööda nii see kui ka paar ideelt lähedast kombinatsiooni (kahjuks ei mäleta, millised konkreetselt) olla läinud ARKi Haapsalu bürooga seotud isikuile.
Vasta

mrali Kirjutas:Ja VW müüjatel olid küll VWA ja VWX nö igainimeseseeriad, vähesel hulgal (ilmselt mõned üksikud) olen näinud ka VWB,VWD,VWS (Sharan?), VWT (Transporter?) ja VWV.

Kas VWS, VWD ja VWB võiksid olla kohalikud VW müüjad Pärnus, Rakveres, Viljandis ja mujal? Ma pole selliseid Tallinnas ja Tartus liikudes kunagi näinud. Tegelt ka Viljandis mitte.

www.platepie.com - autonumbritest meil ja mujal
Vasta

elideel Kirjutas:
mrali Kirjutas:Ja VW müüjatel olid küll VWA ja VWX nö igainimeseseeriad, vähesel hulgal (ilmselt mõned üksikud) olen näinud ka VWB,VWD,VWS (Sharan?), VWT (Transporter?) ja VWV.

Kas VWS, VWD ja VWB võiksid olla kohalikud VW müüjad Pärnus, Rakveres, Viljandis ja mujal? Ma pole selliseid Tallinnas ja Tartus liikudes kunagi näinud. Tegelt ka Viljandis mitte.

Ei usu, mina olen neid mõnda üksikut ja pigem just Tallinnas näinud.
Üks VWV numbritega VW LT buss peaks muidu aga sõitma Rakvere kandis, kuid varem baseerus see konkreetne masin ka Haapsalus.
Vasta

Pärnus olnd selline kui 222 ZZZ, ennemalt oli halli Mazda 626 küljes, nüüd miskil muul autol, ei tule marki meelde.

loll on loll olla.
Vasta

LEX-Vasara autokooli autodel Tartus.
Vasta

Ma nägin Tallinnas paar päeva tagasi mersut millel oli numbrimärk 555 AMG Big Grin

vaz 21013, vaz 2107, Szd, Kovrovets, Jawa 360
http://www.carrating.org/car.php?12714 .
Vasta

Oltsberg Kirjutas:
XTA Kirjutas:
Oltsberg Kirjutas:Kas keegi sellist asja kah on näinud nagu HUI? Kus ja millal väljastati seeriaid TBO ja AOP?
AOP 2000 sügisel, vähemalt 800-899 ning ilmselt ka 700-799 Paides - 7xxAOP on palju näha uute Ladade peal ning Lada Eesti peakontor asub Paides (varem Aravetel).

Aga 3xxAOP? Mis aastal see võis tulla ja kas see võib kuidagi Tapaga seotud olla?

3xxAOP oli kah 2000 ja peaks olema Rakvere büroo (ühel sealkandis elaval sugulasel on ka sellise kombinatsiooniga Lada).
Eriseeriaist veel CAT-AS Wihuri ehk Caterpillari Eesti diiler.
Vasta

Kas AUD võiks olla mõne Audi diileri seeria?
Vahepeal olin neid palju näha just Audide peal.

www.platepie.com - autonumbritest meil ja mujal
Vasta

elideel Kirjutas:Kas AUD võiks olla mõne Audi diileri seeria?
Vahepeal olin neid palju näha just Audide peal.

Tavaseeria ikka ja tulnud koos kõigi AU*-seeriatega (AUD siis millaski 2004 lõpus/2005 alguses).
Uusim AX* seeria on aga AXR,mida nähtud täna õhtul.
Vasta

mrali Kirjutas:
elideel Kirjutas:Kas AUD võiks olla mõne Audi diileri seeria?
Vahepeal olin neid palju näha just Audide peal.

Tavaseeria ikka ja tulnud koos kõigi AU*-seeriatega (AUD siis millaski 2004 lõpus/2005 alguses).
Uusim AX* seeria on aga AXR,mida nähtud täna õhtul.

just just. Mulle lihtsalt tundus, et kui AUD välja tuli, siis ta oli loogilisest järjekorrast veidi eespool. Aga meie ARKis võib kõike juhtuda vist.

www.platepie.com - autonumbritest meil ja mujal
Vasta

Täna Tallinna ARK-i värskeim väljalase AXS.
EDIT: nähtud ka MFV.

elideel Kirjutas:Minu Eesti eriseeriate loend on jõudnud 357ni tänase seisuga.
Kui lisan ka mrali viimased märkmed, siis tõuseb arv üle 360.
Paraku on enamiku päritolu teadmata.

Kuda sul neid eriseeriaid nii palju on kogutud? Kas loed igasugused 99% tõenäosusega üksikkorras valmistatud numbrid - nagu 222ZZZ, 777DDD, 666YYY, 444PIL, 555WRX, 500JAX, 325BMW, see, see, - ka eriseeriateks?

EDIT: Eriseeriaid ka veits (eriseeria definitsiooni enda jaoks tõin ära postis #150):
GLX, KUU, FTR, SRZ, BDF, TOI, MJR, ESV, EPO (Epopõrand-R OÜ), SUN (vist Idesun Meedia), KFM (Kraft Foods), LWA, MJH, CRE, KMV (AS KMV), ISN, INF, KGK (KG Knutsson AS), DIR. Võibolla on mõni siin varem juba mainitud.

Veel oli kunagi väike seeria numbreid KAHA-**. Kui ma nüüd ei eksi, siis sidekriipsu pole rohkem Eesti numbritel kasutatud.

Kui telefon ei tööta, siis helistage riketesse!
Vasta

XTA Kirjutas:Täna Tallinna ARK-i värskeim väljalase AXS.
EDIT: nähtud ka MFV.

elideel Kirjutas:Minu Eesti eriseeriate loend on jõudnud 357ni tänase seisuga.
Kui lisan ka mrali viimased märkmed, siis tõuseb arv üle 360.
Paraku on enamiku päritolu teadmata.

Kuda sul neid eriseeriaid nii palju on kogutud? Kas loed igasugused 99% tõenäosusega üksikkorras valmistatud numbrid - nagu 222ZZZ, 777DDD, 666YYY, 444PIL, 555WRX, 500JAX, 325BMW, see,   see,   - ka eriseeriateks?

Jah loen küll eriseeriateks, sest kui on isegi 2 numbrit teatud kombinatsiooniga välja antud siis on täielik õigustus seda seeriaks nimetada mu arvates. Ja samas võimb ükskõik milline neist nö üksikkorras valmistatud nr saada laialt kasutatavaks (nt SRX,SKY,ETV jne jne). Nagu ma olen ka öelnud, ei oska ARKi käike iial ette aimata. Muidugi on nende üksikute päritolu märksa raskem aimata.
tänud heade lisade eest sinna tabelisse!

Kommentaariks julgeoleku numbrite AAE kohta. Vahepeal nägin presidendi eskordis 011 AAE. 068 AAE aga oli mingi vana VAZ 2101 peal. Nii, et politseile kuuluvaid AAE numbreid on kuskil 012 ja 067 vahepeal.

www.platepie.com - autonumbritest meil ja mujal
Vasta

Täna nägin mustataustalise kaitseväe numbrimärgi lühendatud kitsaste tähtede/numbritega varianti. Vist oli 81 EKR, kui ma ei eksi.

Varem pole ma kitsaid numbreid kaoitseväe liikuritel kohanud.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta

Liikvel on ka TFY ning AXU. On's keegi näinud ka AXT ja/või MFX?
Ning eks siis peagi näeb ka, kuidas T** jätkub, kas võetakse taaskasutusele Z (TFZ) või hüpatakse otse üle TGA-le vms.
Vasta

Mu ema Ford on AXT.
Vasta

mul on fiat zex ja hit oli bronnitud hitechile kui nende käest küsida sai ka niisama
Vasta

mrali Kirjutas:MFX?
MFX täiesti olemas, neid juba vähemalt 569 tükki ringi liigub.
mrali Kirjutas:Ning eks siis peagi näeb ka, kuidas T** jätkub, kas võetakse taaskasutusele Z (TFZ) või hüpatakse otse üle TGA-le vms.

Väike tähelepanek : 1998 sügisel, kui Tallinnas ilmus MCA, ilmus Tartus juba TCV. 2004 suvel, euronumbrite ilmumise aegu, olid viimased mitte-euro numbrid Tallinnas ja Tartus vastavalt MEG ja TET. Nüüdseks aga, juba olemasolevaid MGA, MGB, MGD arvestades, on M** seeriate väljastamisega T**-dest ette jõutud. See näitab muuhulgas selgelt Tallinna piirkonna autostumise tempot võrreldes Tartu & Lõuna-Eesti omaga.


Kui telefon ei tööta, siis helistage riketesse!
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne